Jak szybko odmrozić szyby w aucie? Potrzebujesz jednej rzeczy, którą masz w samochodzie

Zima potrafi zaskoczyć kierowców. Nie tylko wtedy, kiedy trzeba wymienić opony na zimowe. Problemem są często zamrożone szyby, które wymagają szybkiego działania. Wiemy, jak szybko odmrozić szyby w aucie. Do tej czynności użyjesz tylko jednej rzeczy z samochodu.

Zamarznięte szyby mogą być sporym utrudnieniem. Przy minusowych temperaturach to częste zjawisko, zwłaszcza jeśli auto pozostawione jest poza garażem. W sytuacjach, kiedy spieszymy się i potrzebujemy szybko oczyścić szybę, przyda się jeden trik z użyciem jednej rzeczy z samochodu. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Wazelina, szare mydło, zmywacz mogą mieć inne zastosowanie

Jak szybko odmrozić szyby w samochodzie? Zacznij od zmiany płynu do spryskiwaczy

Zima czasem nadchodzi zbyt wcześnie. Wówczas, możemy nie zdążyć wymienić płynu do spryskiwaczy. Z zamarzniętym nie możemy już wiele zrobić. Pozostaje poczekać, aż się odmrozi, np. przestawiając samochód w ciepłe miejsce, takie jak garaż. Warto jednak zapobiec takiemu zdarzeniu. Trzymanie płynu w wersji zimowej w aucie nie tylko pod maską może pomóc rozwiązać problem natychmiastowo. 

Dorota Gardias Buty Doroty Gardias to hit na zimę! Podobne w CCC za 55 zł

Najtańsze sposoby na odmrożenie szyby w samochodzie. Ile kosztują?

Wymiana płynu do spryskiwaczy to najprostszy i najszybszy sposób. Warto mieć go w aucie, aby zaoszczędzić pieniądze. Jeśli jednak go nie mamy, zawsze pozostaje udanie się na stację benzynową, które zazwyczaj są wyposażone w specjalne odmrażacze do szyb. Kosztują od 10 do 15 złotych.

Ci seniorzy dostaną dwie emerytury. Potrzebny podwójny wniosek Ci seniorzy dostaną dwie emerytury. Potrzebny podwójny wniosek

Warto wiedzieć, jak odmrozić szybę w samochodzie. Dlaczego to takie ważne?

Niestety, używanie popularnych skrobaczek do szyb może je uszkodzić i porysować. Jeśli powyższe sposoby nie są możliwe do realizacji, pozostaje polewanie szyby ciepłą wodą. To może potrwać nieco dłużej, ale lód w końcu odpuści. Używanie właściwego płynu do spryskiwaczy jest jednak bardziej skuteczne, a co ciekawe nie tylko wpływa na odmrożenie szyb, ale i poprawia żywotność wycieraczek w samochodzie. Aby uniknąć zamrożonych szyb postaraj się trzymać auto w garażu, lub innym ciepłym miejscu. Regularnie sprawdzaj prognozę pogody i rób przegląd samochodu, aby pozostać bezpiecznym na drodze i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Więcej o: