Ten trik pomoże w uprawie storczyków. Wystarczy kilka kropel, aby pięknie rosły

Jak pielęgnować storczyki? Oto sposoby na to, aby orchidee rosły duże i piękne. Nie bój się uprawiać tych roślin. Kwiaty doniczkowe są proste w obsłudze, jeśli znasz odpowiednie triki. Podpowiadamy, jak skutecznie dbać o storczyki. Potrzebna ci m.in rynna i czajnik.

Kwiaty doniczkowe to duża odpowiedzialność. Z tego powodu większość osób woli otrzymywać na prezent kwiaty cięte, które ładnie wyglądają w wazonie i nie wymagają szczególnego traktowania. Są jednak takie kwiaty doniczkowe, które wyglądają przepięknie, ale nieczęsto chcemy je mieć w swoich domach bo nie wiemy, jak się nimi zająć. Zaliczamy do nich orchidee czyli popularne storczyki. Mają różne kolory, wyglądają delikatnie i mogą znakomicie ozdobić wnętrze mieszkania. Podpowiadamy, jak prawidłowo je traktować, aby rosły wysokie i piękne. To wcale nie jest trudne!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box!

Jak dbać o storczyki? Ten sposób może cię zaskoczyć

Storczyki to kwiaty delikatne i piękne, które uchodzą za skomplikowane do "uprawiania" w domowych warunkach. Amatorzy ogrodnictwa wolą kaktusy, czy np. fiołki. Są jednak metody które mogą uczynić takie domowe ogrodnictwo prostszym. Czasem wystarczy tylko kilka kropel pewnego specyfiku. 

Storczyki łatwo zniszczyć, ale jak się okazuje - łatwo też o nie zadbać. Wystarczy, że masz w domu wodę i... sok z cytryny. Przyda się też czajnik, albo rynna. Już wyjaśniamy po co. 

Kilka kropel sprawi, że storczyki zaczną rosnąć i rozkwitać. Czego potrzebujesz?

Storczyki stronią od zapachu odświeżacza powietrza i owoców. Owszem, takie zapachy rozpylone w powietrzu, w pomieszczeniu w którym rosną, mogą ja wysuszyć. Warto natomiast zadbać o odpowiednie dotlenienie, a przede wszystkim wodę! Storczyki uwielbiają jej dużą ilość, a szczególnie z dodatkiem kilku kropel soku z cytryny. Ten trik sprawi, że będą rosły duże i piękne.

Storczyki trzeba myć, a wręcz kąpać. Jak podlewać orchidee?

Ponieważ storczyki potrzebują dużo wody, warto je nawet zanurzać w wodzie z całą doniczką. Potem starannie wytrzeć, aby nadmiar wody nie stał w doniczce. Można je obmyć za pomocą prysznicowej słuchawki, ale tutaj trzeba uważać. Woda nie może być ciepła. Najlepiej reagują na wodę przegotowaną w czajniku, lub deszczówkę. Zaopatrz się więc w czajnik i rynnę i nie bój się uprawy tych roślin. Storczyki dodadzą przytulnego klimatu pomieszczeniom. Są urocze i dają dużo tlenu.

Więcej o: