Te prezenty na dzień Babci i Dziadka wykonasz samodzielnie. Proste i efektowne pomysły hand made

Dzień Dziadka i Babci już za kilka dni. Prezent na ostatnią chwilę wykonasz z łatwością w domu. Efektowne pomysły na dzień babci i dziadka DIY z pewnością ucieszą bliskich. Te oryginalne laurki i inne drobiazgi to pomysły na prezent nie tylko podarowany przez dzieci. Oto trzy ciekawe propozycje.

Nie masz pomysłu na prezent dla Babci i Dziadka, a może po prostu nie masz czasu go kupić? Nie martw się! Mamy kilka pomysłów na prezenty DIY, które nie wymagają szczególnego talentu technicznego, lub plastycznego. Zrobione własnoręcznie podarki z pewnością ucieszą bliskich. Możesz je wykonać wraz z dziećmi dla ich dziadków, lub dla swoich dziadków. Te propozycje prezentów nie są wyłącznie dla dzieci. Sprawiają radość i są bardzo kreatywne. Większość produktów, które potrzebujesz znajdziesz w domu. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Podekscytowany Baron dostał od Sandry Kubickiej wymarzony prezent

Prezent dla Babci i Dziadka, czyli ozdoba do domu. Wyszywanki to hit!

Własnoręcznie wyszywane obrazki powróciły do świata dekoracji wnętrz. To ostatnio wielki trend, a za wyszywanie zabierają się zarówno doświadczone w tej dziedzinie osoby, jak i amatorzy. W przeciwieństwie do dziergania na drutach, wyszywanie jest prostsze i mniej pracochłonne. Obrazek z polnymi kwiatami oprawiony w ramkę z pewnością wywoła uśmiech na twarzach dziadków, a wiszący na ścianie będzie przypominał o twojej obecności w ich życiu i o tym, jak bardzo dobrze im życzysz. 

 

Pomysły na dzień babci i dziadka: Niebanalny album będzie wspaniałą pamiątką na lata

W ciągu roku robimy mnóstwo zdjęć, ale w tych czasach większość osób nie decyduje się na ich wywoływanie, a trzyma je na nośnikach danych, lub w komputerze, czy telefonie. Warto znaleźć w domu zeszyt, czy samemu wyciąć prostokątne strony ze sztywnego papieru i stworzyć wyjątkowy album ze zdjęciami dziadków w towarzystwie wnuków. Taki prezent wywoła wzruszenie i będzie pamiątką na lata. W niektórych drogeriach znajdują się punkty, gdzie wywołasz zdjęcia "od ręki" nawet w kilka minut. 

 

Prezent dla Babci i Dziadka: zapachowe świeczki, ale po swojemu

Świece np. sojowe są łatwe w wykonaniu i mogą je zrobić samodzielnie również dzieci. Nie każdy ma jednak do tego odpowiedni sprzęt. Można jednak wziąć świeczkę, która po prostu zalega nam w mieszkaniu, a nie była wcześniej używana i...ozdobić ją po swojemu, nadając jej drugie życie. To pomysł ekologiczny i wyjątkowy. Można przykleić do niej na gorący klej suszone owoce, plecione sznurki i wstążki. Przydadzą się bakalie i koraliki. Taka świeczka ze specjalną dedykacją będzie ładnie nie tylko wyglądać, ale i pachnieć. Przyczep do niej karteczkę z życzeniami, albo dopasuj elegancki świecznik.

 
Więcej o: