Jak szybko odmrozić szyby w aucie? Mamy na to skuteczne i tanie sposoby

Poranne mrozy i przymrozki nie dziwią już nikogo. Najgorzej mają jednak te osoby, których samochód nie stoi w garażu, a śnieg pojawi się na szybie niespodziewanie. Zastanawiasz się jak szybko odmrozić szyby w aucie? Mamy na to skuteczne i tanie sposoby.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Najgorszą zmora kierowców, którzy nie mają gdzie garażować swojego samochodu, jest mróz i śnieg. Osoby takie czasem może czekać niespodzianka w postaci zamrożonych szyb. Niestety zdarzają się sytuacje, w których nie mamy czasu na spokojne nagrzanie samochodu lub skrobanie szyb. Co wtedy zrobić? Mamy na to sposoby.

Zobacz wideo Ekspert o znaczeniu tegorocznej zimy i zmianach klimatu

Małgorzata Rozenek-Majdan Małgorzata Rozenek w kurtce z wyprzedaży. Podobna w Zara, HM

Jak odmrozić szyby w samochodzie szybko i skutecznie?

Pamiętaj, aby w odpowiednim czasie wymienić swój płyn do spryskiwaczy na zimowy. Letni może bardzo szybko zamarznąć, a to może powodować szkody w samochodzie. Gdy w zbiorniku znajduje się ten zimowy, po uruchomieniu samochodu wystarczy obficie oblać nim szybę. To powinno pomóc w szybkim jej odmrożeniu.

Jak szybko odmrozić szyby w aucie? Użyj wody

Jednym z ciekawszych sposobów na odmrożenie szyby w aucie w szybki sposób jest użycie wody na kilka sposobów:

  1. Pierwszy z nich jest najprostszy, użyj ciepłej wody. Ważne, aby nie była zbyt gorąca, ponieważ może to uszkodzić szybę. Odpowiednia temperatura to ta, kiedy para nie unosi się z powierzchni wody. Następnie wylej wodę na szybę, aby przyspieszyć usunięcie lodu.
  2. Drugi to woda z octem. Można do tego wykorzystać roztwór wody i octu w stosunku 3:1. Zmieszaj te dwa składniki razem i wlej do butelki ze sprayem. Rozpyl na szybie i gotowe.
  3. Trzeci sposób na rozmrażanie szyb to sprawdzona receptura stworzona z wody i alkoholu. Wystarczy, że połączysz ze sobą wodę i alkohol w stosunku 2:1. Przelej do butelki z atomizerem i już możesz się cieszyć czystą szybą.
  4. Czwarty to mieszanka wody i soli. Do wody dodaj łyżkę soli kuchennej, a następnie polej tym szybę.

/The,Flower,Is,Sick,On,The,Window,Under,The,Sun, Jak przywrócić końcówkom liści zielony kolor? Podpowiadamy

Jak szybko odmrozić szyby w aucie? Użyj skrobaczki w płynie

Jeżeli wolimy być szybciej przygotowani na odmrażanie szyby i nie mamy czasu biegać do domu i tworzyć mieszanki wody z wyżej wspomnianymi dodatkami jest jedno wyjście. W sklepach dostępne są tak zwane skrobaczki w płynie. Odmrażacze tego typu są wyjątkowo skuteczne i w krótkim czasie odmrożą powierzchnię szyby. Kosztują około 10-15 zł. 

Dlaczego nie warto skrobać szyb?

Duże straty może odczuć osoba, porywając się na lód na szybie ze skrobaczką. Jest to metoda najpopularniejsza, jednak też bardzo uciążliwa i mogąca uszkodzić szyby. Ich nierówne powierzchnie nie tylko zmuszają Cię do podwójnie ciężkiej pracy, ale również mogą tworzyć zarysowania na szybie, co w konsekwencji odczujesz, chociażby latem, gdy palące słońce załamie się na smugach pozostałych po zimowym skrobaniu i skutecznie Cię oślepi.

Więcej o: