Jak oszczędzić robiąc zakupy w Biedronce? Tiktoker zdradził trik z tajemniczymi przyciskami

Kasy samoobsługowe w marketach pojawiają się coraz częściej, a ludze coraz chętniej z nich korzystają. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tajemniczych przycisków, które znajdziemy przy samoobsługowych kasach w sklepach Biedronka. Dzięki nim można sporo zaoszczędzić.

Więcej przydatnych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach

TikTok jest obecnie jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Użytkowniczki oraz użytkownicy dzielą się tam filmikami o najróżniejszej tematyce. Na TikToku znajdziemy zarówno układy taneczne, wiele trendów związanych z makijażem oraz fryzurami, a także przydatne w codziennym życiu triki.

Tajemnicze przyciski przy kasie samoobsługowej. Tiktoker zdradza, jak można zaoszczędzić podczas zakupów

Ostatnio jeden z użytkowników TikToka postanowił przybliżyć internautkom oraz internautom opcje czterech tajemniczych przycisków znajdujących się przy samoobsługowych kasach w sklepach Biedronka. Filmik szybko zrobił furorę w sieci i do tej pory obejrzany został ponad dwa miliony razy.

Co zatem oznaczają? Patrząc od lewej, pierwszy z nich służy do pogłośnienia dźwięku komunikatora. Drugi (trójkąt z kółkiem) ma za zadanie zasygnalizować personelowi błąd, bez konieczności oddalania się od kasy i szukania pomocy osobiście. Wystarczy wcisnąć, a kasjer podejdzie i pomoże w rozwiązaniu problemu.

Pozostałe dwa są jeszcze istotniejsze, szczególnie jeśli nie chcesz przepłacać na zakupach. Trzeci przycisk służy bowiem do zeskanowania karty "Moja Biedronka", dzięki której często naliczane są rabaty. Wystarczy wcisnąć ikonę i przyłożyć kartę do skanera. Czwarty przycisk służy natomiast do wyzerowania wagi. Bardzo ważne, by go nacisnąć przed umieszczeniem danych produktów spożywczych na wadze. Dopiero wtedy mamy pewność, że zostaną one prawidłowo zważone i zapłacimy dokładnie za tyle warzyw lub owoców, ile naprawdę kupiliśmy.

Więcej o: