Niewymagające kwiaty doniczkowe, czyli rośliny dla opornych. Tym razem ich nie "zabijesz"

Nie masz ręki do kwiatów? A z doniczek zamiast pięknych zielonych liści, wystają jedynie ususzone badyle? Głowa do góry! Podpowiemy ci, które rośliny warto wybrać, jeśli nie masz czasu na to, by poświęcać im zbyt wiele uwagi.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Notorycznie zapominasz o podlewaniu roślin? Głowa do góry. Oto rośliny dla opornych - najbardziej odporne na brak wody i błędy w uprawie.

Zobacz wideo

Rośliny łatwe w uprawie - zamiokulkas

To świetna propozycja dla tych, którzy notorycznie zapominają o podlewaniu. Zamiokulkas zamiolistny to bowiem bardzo efektowna, a przy tym małowymagająca w uprawie roślina, która wykazuje bardzo dużą odporność na niesprzyjające warunki, jak niedostatek wody czy światła. Z tego powodu często nazywa się go zresztą mianem "żelaznej rośliny".

W przypadku zamiokulkasa trzeba jednak uważać z nadmiernym podlewaniem - roślina ta nie toleruje bowiem przelania, które powoduje gnicie jej bulw.

Rośliny łatwe w uprawie - epipremnum złociste

To kolejna propozycja dla zapominalskich. Epipremnum złociste to ozdobne pnącze, które lubi umiarkowane podlewanie oraz jasne stanowiska. Roślina ta równie dobrze znosi też cień jak i przesuszenia podłoża. W ciemnym miejscu straci jednak swoje żółte wybarwienie, które czyni tę roślinę tak efektowną.

Kobieta ze smartfonem (zdjęcie ilustracyjne) 799-448-084. Ten numer powinien znać każdy. Policjantka wyjaśnia dlaczego

Rośliny łatwe w uprawie - sanseweria

Sanseweria, zwana też wężownicą czy też językiem teściowej, to równie odporna na trudne warunki roślina. Zniesie zarówno stanowiska mocno nasłonecznione, jak i miejsca z dala od okien. Ponadto odporna jest także na przesuszanie i suche powietrze. Co więcej, z reguły nie atakują jej także szkodniki. Podobnie jednak jak zamiokulkasy, sansewerie nie znoszą przelania, które powoduje gnicie ich korzeni.

Rośliny łatwe w uprawie - zielistka

Zielistka, która wyglądem przypomina kępy traw, potrafi przystosować się do niemal każdych warunków, co czyni ją tak lubianą przez początkujących hodowców. Może rosnąć zarówno w pełnym świetle, jak i w zacienieniu. Nie ma także specjalnych wymagań co do gleby, a przy tym jest odporna na popularne choroby charakterystyczne dla roślin doniczkowych.

Paulina Porizkova Była supermodelka o botoksie i starzeniu się. "Tak wygląda 56-letnia kobieta bez poprawek"

Więcej o: