Wsyp do pralki proszek do pieczenia. Genialny trik, który pozwoli ci zaoszczędzić

Proszek do pieczenia, poza swoim oczywistym wykorzystaniem, jakim jest spulchnianie wypieków, ma wiele innych, nieco zaskakujących zastosowań. Sprawdź, dlaczego warto dodać go do prania. To genialny trik, który pozwoli ci zaoszczędzić.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Proszek do pieczenia, znajdziemy niemal w każdej kuchni. Zazwyczaj sięgamy po niego podczas przygotowywania wypieków - ma on za zadanie dodać im objętości oraz sprawić, by były pulchne i wyrośnięte. Jak się jednak okazuje, ma on też wiele innych przydatnych zastosowań.

Zobacz wideo

Jak wybielić ubrania? Dodaj do prania proszek do pieczenia

Proszek do pieczenia dodany do prania działa jak wybielacz do ubrań. Zamiast więc wydawać pieniądze na specjalistyczne produkty, warto najpierw sięgnąć po proszek do prania. Skutecznie usunie on nawet najtrudniejsze do usunięcia zabrudzenia, jak np. plamy po tłuszczu, atramencie, krwi, winie, czy herbacie. Doskonale radzi sobie też ze zszarzałymi ubraniami, a także odzieżą zafarbowaną w praniu.

Wystarczy wsypać dwa opakowania proszku do pieczenia do komory z proszkiem do prania, a następnie nastawić pranie. Jeśli jednak plamy nie sprały się całkowicie, przygotuj pastę z wody i proszku do pieczenia, a następnie nanieś ją na zabrudzenie i ponownie wypierz w pralce.

Taki zabieg pomoże nie tylko usunąć plamy, ale także przywrócić biel naszym starym ubraniom, pozwalając nam przy tym zaoszczędzić na specjalistycznych wybielaczach.

Wypróbujecie?

Więcej o: