Kiedy wiosna 2022? Początek wiosny wcześniej niż się spodziewaliśmy. Zaskakujące prognozy

Pierwszy dzień wiosny 2022 to data na którą z utęsknieniem czeka wiele osób. Początek wiosny to dla wielu osób zwiastun zmian i pożegnanie się z dokuczającymi mrozami. W tym roku może nas czekać zaskoczenie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kalendarzowa zima trwa i wciąż musimy się mierzyć z panującymi, niskimi temperaturami. Każdy z nas zastanawia się kiedy możemy spodziewać się pierwszych zwiastunów nadchodzącej wiosny. Kiedy nasze termometry pokażą dodatnie temperatury, a my wybierzemy się na pierwszy wiosenny spacer? 

Zobacz wideo Wiosenna stylizacja z fioletem w roli głównej

Paulina Sykut-JeżynaTa sukienka Pauliny Sykut to hit! Podobna w Reserved i Orsay

Kiedy wiosna w 2022? Kalendarzowa i astronomiczna wiosna

Jak co roku kalendarzowa wiosna przypada 21 marca, a kończy się 21 czerwca. Astronomiczna wiosna zazwyczaj zaczyna się nieco wcześniej, gdyż ma to związek z wędrówką słońca po ekliptyce. Gdy dzień równy jest nocy, zaś Słońce pada prostopadle na równik, możemy wtedy mówić o zjawisku równonocy wiosennej. Od tego momentu dni stają się dłuższe, zaś noce krótsze.

Wiosna zawita już w lutym? Prognozy

Zima jeszcze nie odpuszcza i czeka nas kilka dni mrozu, lecz niedługo może się to zmienić. Prognozy długoterminowe zapowiadają możliwe wiosenne temperatury w naszym regionie Europy już w drugiej połowie lutego. Wiosna w tym roku może przyjść dość gwałtownie i zaskoczyć wiele osób. Należy pamiętać też o możliwej zmianie w długoterminowych prognozach związanych z dużym odstępstwem czasu. Prognoza jest więc orientacyjna, lecz nie należy wykluczać takiego scenariusza!

Czy czeka nas wyjątkowo ciepła wiosna?

Synoptycy zapowiadają, że w tym roku wiosna może być wyjątkowo ciepła, szczególnie w marcu i kwietniu możemy spodziewać się wyższych temperatur niż zazwyczaj. Prognoza na wiosnę w 2022 jest oczywiście tylko możliwa do przewidzenia, a realia pokażą jaka wiosna nas czeka i jakie temperatury będą panowały w następnych miesiącach.

Więcej o: