Nowy sposób oszustów. 26-latek stracił 20 tys. zł! Mało brakowało, a byłoby jeszcze gorzej

26-letni mieszkaniec gminy Ułęż na własnej skórze przekonał się o tym, jak wygląda jeden z nowych sposobów wyłudzania pieniędzy. Stracił 20 tys. zł po tym, jak oszuści wzięli kredyt na jego dane i wypłacili z konta część pieniędzy. Podczas rozmowy telefonicznej z rzekomym pracownikiem banku nawet nie podejrzewał, co go wkrótce spotka.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Policja publikuje nagranie z oszustem. Podawał się za pracownika banku

W Internecie nieustanie pojawiają się informacje o różnego rodzaju oszustach, którzy podszywając się np. pod znane firmy, próbują wyłudzić od ludzi pieniądze. Niestety, mimo wielu ostrzeżeń pojawiających się w sieci, oszuści nieustannie wynajdują nowe sposoby, którymi nabierają osoby w różnym wieku. Ostatnio w sieci pojawiła się informacja o kolejnej metodzie.

Oszust z Tindera wyłudził od kobiet tysiące dolarów. Teraz ofiary planują zemstęRomansowała z przystojnym chirurgiem przez 10 lat. Okazało się, że pisze z kuzynką

26-latek stracił 20 tys. zł! Nowa metoda oszustów, na którą trzeba bardzo uważać

Na komendę w Rykach zgłosił się 26-letni mieszkaniec gminy Ułęż, który padł ofiarą internetowego oszustwa. - Mężczyzna poinformował policjantów, że zadzwonił do niego mężczyzna podający się za pracownika banku i poinformował go, że prawdopodobnie ktoś włamał się na jego konto bankowe i próbował podjąć kwotę 700 zł - przekazała Agnieszka Marchlak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rykach. Gdy zakończył rozmowę, zalogował się do swojej aplikacji bankowej i nie zauważył nic niepokojącego. - Dopiero później otrzymał wiadomość z banku, że na jego dane został wzięty kredyt w wysokości około 44 tysięcy złotych. Zanim mężczyzna skontaktował się z bankiem i zablokował konto, oszuści zdążyli wypłacić około 20 tysięcy złotych - dodała Agnieszka Marchlak. Niewiele brakowało, a wypłacono by całą kwotę, zadłużając mężczyznę na jeszcze większe pieniądze. Obecnie policjanci prowadzą postępowanie wyjaśniające. 

Polka uwierzyła w amerykańskiego żołnierza. Straciła 70 tysięcy złotychPolka uwierzyła w amerykańskiego żołnierza. Straciła 70 tysięcy złotych

799-448-084: zapamiętaj ten numer

Jak można ustrzec się przed oszustwami? Ważne, by nikomu przez telefon nie podawać swoich danych, ani nie klikać w podejrzane linki. Co więcej, ważne, by każdy taki incydent zgłosić. Małgorzata Sokołowska, która na Instagramie prowadzi profil o nazwie "Z pamiętnika policjantki" przybliżyła jeden ze sposobów, który pomaga powstrzymać oszustów chcących dobrać się do naszych pieniędzy. W tym celu należy zapisać lub zapamiętać numer 799-448-084. W przypadku otrzymania "dziwnej" wiadomości, należy przesłać ją właśnie na niego. Jak wyjaśnia, wówczas trafi ona do analityków CERT Polska, którzy zdecydują o dopisaniu podejrzanej domeny do listy ostrzeżeń. Każde takie zgłoszenie może pomóc ochronić tysiące innych osób.

Więcej o: