Ciężarna matka trójki dzieci pokazała bałagan w domu. "Moje standardy obniżają się z każdym kolejnym dzieckiem"

Ciężarna mama trójki dzieci postanowiła sprzeciwić się wyidealizowanym obrazkom, z jakimi spotykamy się w social mediach, szczerze pokazując, jak naprawdę wygląda rzeczywistość z małymi dziećmi. Nagranie panującego w jej domu rozgardiaszu błyskawicznie stało się viralem. - Wiele osób nie rozumie, że wystarczą dwa dni, żeby dom właśnie tak wyglądał - napisała jedna z internautek.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

TikTokerka, która spodziewa się swojego czwartego dziecka, postanowiła zerwać z wyidealizowanym obrazem macierzyństwa, jaki promowany jest obecnie w social mediach. Jak przyznała, zapanowanie nad gromadką małych dzieci jest nie lada wyzwaniem i nie zawsze wystarcza jej czasu na posprzątanie panującego w domu rozgardiaszu. Bardzo irytuje ją więc widok bawiących się dzieci w zawsze idealnie czystym domu. Jak twierdzi, rzeczywistość matki kilkorga dzieci często przypomina chaos, który doskonale odzwierciedla panujący w domu bałagan.

Zobacz wideo

"Schludny dom nie oznacza, że jesteś lepszym rodzicem"

- Chcę tylko pokazać wszystkim, jak wygląda mój dom, ponieważ jest wiele nagrań o tych wszystkich wnętrzach, które są piękne – czyste i nieskazitelne oraz estetyczne - zaczęła kobieta, oprowadzając internautów po swoim domu, w którym mogliśmy zobaczyć zalegające na blatach i w zlewie naczynia, stosy ubrań oraz porozrzucane wszędzie zabawki.

- To nie jest konkurs i każdy ma inne priorytety. Schludny dom nie oznacza, że jesteś lepszym rodzicem - zapewniła w kolejnym wideo.

Polska TikTokerka sprząta kuchnię w 'melinie'. 'Ja bym się brzydziła wejść'Polska TikTokerka sprząta kuchnię w "melinie". "Ja bym się brzydziła wejść"

Wideo błyskawicznie stało się viralem, spotykając się z pozytywnym odzewem wśród innych matek.

Zdecydowanie powinniśmy być przyjaciółkami. Moje standardy dotyczące bałaganu obniżają się z każdym kolejnym dzieckiem
Wiele osób nie rozumie, że wystarczą dwa dni, żeby dom właśnie tak wyglądał
Zawsze tak bardzo się stresowałam, że nie ogarniam swojego domu, a jestem samotną mamą czwórki dzieci. To sprawiło, że czuję się o wiele lepiej

- pisały w komentarzach.

Nie zabrakło jednak i krytycznych głosów. Część internautek uznała, że doprowadzając dom do takiego stanu, zaniedbuje dzieci.

Agata Rubik pokazała swoją kolację i stanęła na wagę: 'Jak Małgorzata Rozenek, cudnie chudnę' (zdjęcie ilustracyjne)Agata Rubik pokazała swoją kolację i stanęła na wagę: "Jak Rozenek, cudnie chudnę"

Więcej o: