Jak prać kurtkę puchową by służyła Ci latami? Wystarczy, że zastosujesz tę metodę

Kurtka to puchowa to niezwykle popularny w tym sezonie fason wybierany przez wiele kobiet. Oprócz wyjątkowo chłodnych dni sprawdza się również w przejściowej porze roku. Jeśli chcemy zachować nieskazitelny wygląd naszej kurtki po praniu powinniśmy pamietać o kilku rzeczach.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nosimy nasze kurtki w różnych warunkach, osadza się na nich sporo kurzu, brudu lub przesiąkają one niepożądanymi zapachami, więc naszą puchówkę chcemy odświeżyć i postanawiamy ją wyprać. Kurtka puchowa wymaga specjalnego traktowania w trakcie jej pielęgnacji, ale znając te zasady z Waszymi kurtkami już nic się nie stanie, a ich stan po praniu nie będzie się różnił od pierwotnego.

Zobacz wideo Jak chronić psie łapki? Jak wyczyścić swoje buty? Myki dla fanów zimowego spacerowania

Pranie kurtek puchowych jest możliwe? Oczywiście

Kurtkę puchową bez obaw można prać w pralce. Wiele osób boi się prania kurtek z puchowym wypełnieniem ze strachu przed zniszczeniem ich struktury. Przez ekspertów pranie w pralce uważane jest za najbezpieczniejszą opcję. Warto pamiętać o specjalnych detergentach przeznaczonych do prania puchu i niestosowaniu płynów do użytkowania codziennego. Ponadto kurtkę puchową pierzemy w niskiej temperaturze na niskim wirowaniu. 

Małgorzata Kożuchowska Małgorzata Kożuchowska zmieniła fryzurę. Fani: Inna twarz!

Proces prania kurtki puchowej. Zobacz jakie to proste

Zacznij od upewnienia się, że pralka została oczyszczona i zanim wrzucisz kurtkę do bębna zapoznaj się z informacji od producenta znajdującymi się na metce. Następnie sprawdź, czy wszystkie kieszenie i suwaki są zapięte i odwróć kurtkę na lewą stronę. Kolejnym krokiem jest namoczenie kurtki i pozbycie się dzięki temu nagromadzonego w niej powietrza. Pamiętaj o stosowaniu specjalnie przeznaczonych do tego typu kurtek płynu do prania puchu. Możesz też wrzucić do bębna kilka piłeczek np. tenisowych, które zapobiegną zbijaniu się puchu w kłębki. Wybierając program sprawdź, czy masz specjalny do prania puchu, jeśli nie to wybierz opcję prania delikatnych tkanin w możliwie jak najniższej temperaturze. Rezygnujemy też z intensywnego wirowania.

Zbita kurtka po praniu? Dzięki temu już nigdy nie będziesz miał tego problemu

Gdy po wyjęciu z pralki kurtka straciła swoją objętość, nie powinniśmy się tym przejmować, gdyż odpowiednie wysuszenie jej pozwoli na odzyskanie utraconej wersji. Jednym ze sposobów suszenia jest zastosowanie suszarki bębnowej, lecz temperatura podczas suszenie nie powinna przekraczać 60 stopni. Klasyczne suszenie również wchodzi w grę, tylko warto pamiętać o strzepywaniu i oklepywaniu jej co kilka godzin, w celu uniknięcia powstawania zbitych części puchu.

Więcej o: