Cytaty o pracy. Ciekawe sentencje i aforyzmy, które warto znać

Cytaty o pracy to stosunkowo krótkie frazy, które w zaledwie kilku słowach streszczają wiele prawd dotyczących sukcesu zawodowego. Warto je znać i pamiętać, gdyż mogą być drogowskazem do osiągnięcia celu.

Cytaty, sentencje, aforyzmy na temat pracy. Motywuj się dzięki nim

Cytaty o pracy to zazwyczaj słowa znanych ludzi, którzy mają na swoim koncie wiele sukcesów i mogą być przykładem dla innych. Cytaty, sentencje, aforyzmy na temat pracy mogą stanowić nie tylko drogowskaz według którego postępujemy chcąc osiągnąć sukces. Równie dobrze sprawdzą się one w roli motywatora do przełamywania swoich barier, pod warunkiem, że stale będziemy o nich pamiętać. Kiedy już znajdziemy swój ulubiony cytat o pracy warto go zapisać i umieścić w miejscu, gdzie będzie dla nas dobrze widoczny - może to być organizer, kubek lub kalendarz, z którego korzystamy na co dzień lub plakat nad biurkiem. Ważne, aby w momentach zwątpienia był przed naszymi oczami. 

Marzenia. Jak spełnić swoje marzenia? Zdjęcie ilustracyjneMarzenia. Jak spełnić swoje marzenia?

Cytaty o pracy i sukcesie zawodowym. Gdzie ich szukać?

Najprostszym sposobem na poszukiwanie cytatów o pracy i sukcesie zawodowym jest sprawdzenie zasobów dostępnych w sieci. W internecie znajdziemy całe strony poświęcone cytatom dotyczącym różnych kwestii ważnych w życiu człowieka. Bardzo dobrym źródłem cennych wskazówek jest literatura - im więcej czytamy, tym łatwiej znaleźć nam wartościowe sentencje, które mogą wpływać na nasze działanie i całe życie. Słowa mają dużą moc sprawczą, dlatego poszukiwanie sentencji warto rozpocząć przed każdym nowym zadaniem, tak aby przyświecały zawsze naszemu działaniu. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych przykładów aforyzmów o pracy.

Zobacz wideo Wybierasz się na ślub? Zrób samodzielnie prezent dla państwa młodych!

Sentencje o pracy. Ciekawe przykłady

Sentencje o pracy to cytaty, które każdy z nas powinien znać i pamiętać. W prostych słowach streszczają one bowiem sens pracy i to jakie znaczenie może ona mieć w ludzkim życiu. Sentencje o pracy nie zawsze wskazują tylko jej jasne strony - praca może być też obciążeniem ponad siły człowieka, a mimo to musi on sobie z nią poradzić. Oto wybrane przykłady interesujących sentencji o pracy:

 • Joseph Conrad: Nie lubię pracy – nikt jej nie lubi – ale lubię to, co jest w pracy: możliwość znalezienia siebie. Twoja własna rzeczywistość – dla ciebie, a nie dla innych – czego nikt nigdy się nie dowie.
 • Papież Franciszek: Osoba pracująca powinna również mieć czas na odświeżenie się, przebywanie z rodziną, zabawę, czytanie, słuchanie muzyki, uprawianie sportu. Kiedy praca nie pozostawia miejsca na zdrowy wypoczynek, odpoczynek regenerujący, wówczas staje się niewolnictwem.
 • Paulo Coelho: Praca jest darem niebios, kiedy pomaga nam myśleć o tym, co robimy. Ale staje się przekleństwem, gdy jego jedynym zastosowaniem jest unikanie refleksji nad sensem życia.
 • Napoleon: Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu.

Najlepsze cytaty o pracy. Zapamiętaj je już teraz!

Najlepsze cytaty o pracy stanowią prawdy, które warto zapamiętać i wykorzystywać we własnym życiu. W ten sposób można samodzielnie motywować się i mobilizować do działania, które prowadzi do sukcesu. 

 • Konfucjusz: Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz pracować ani jednego dnia przez całe życie.
 • Mark Twain: Praca składa się z wszystkiego, co dana osoba jest zmuszona robić, podczas gdy zabawa składa się z wszystkiego, czego ta sama osoba nie jest wcale zmuszona robić.
 • Oscar Wild: Praca jest schronieniem dla tych, którzy nie mają nic lepszego do roboty.

10 najlepszych cytatów z 'Diabeł ubiera się u Prady'. Pamiętasz je?

Śmieszne cytaty o pracy, które wywołają twój uśmiech

Praca to rzecz, która towarzyszy każdemu człowiekowi od najmłodszych lat. Trzeba do niej przywyknąć i starać się jak najlepiej ją wykonywać, nawet jeśli nie sprawia nam to radości. Pomóc w tym codziennym zmaganiu mogą śmieszne cytaty o pracy, które sprawią, że spojrzymy na tą kwestię z przymróżeniem oka.

 • Wolter: Praca zabiera nam trzy wielkie zła: nudę, występki i potrzebę.
 • Ronald Reagan: Ciężka praca jeszcze nikomu nie zaszkodziła, ale po co ryzykować?
 • J.F. Kennedy: Lubię być prezydentem. Płace są dobre i mogę iść do pracy pieszo.
 • Woody Allen: Moją największą życiową porażką jest fakt, że nie mam pracy polegającej na czytaniu książek, najlepiej w jakimś klimatyzowanym pomieszczeniu.

Zobacz też: Dedykacja do książki: jak stworzyć wyjątkowy wpis, który dostarczy wzruszeń obdarowanemu?

Więcej o: