Rowki w kubkach, dziury w uchwytach patelni i inne. Ukryte funkcje codziennych przedmiotów

Tych przedmiotów używamy na co dzień, jednak rzadko kiedy dostrzegamy ich podstawowe funkcje. Czy wiesz na przykład, że dziura w uchwycie patelni wcale nie służą do jej wieszania, a szczotki po bokach ruchomych do czyszczenia butów?

Więcej podobnych ciekawostek znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te produkty kroisz codzienne. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Ukryte funkcje codziennych przedmiotów: Rowki na spodach kubków

Wiele osób zastanawia się, do czego służą rowki na spodzie kubków z popularnej sieciówki. Otóż odpowiedź okazuje się naprawdę prosta. Chodzi o łatwiejsze spływanie wody, która gromadzi się na spodach odwróconych kubków podczas mycia w zmywarce. 

Ukryte funkcje codziennych przedmiotów: Dziury w uchwytach garnków i patelni

W dzisiejszych czasach rzadko kto wiesza w kuchni swoje garnki czy patelnie. Większość z trzyma je raczej schowane w szafce. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że dziury w uchwytach stworzone zostały przede wszystkim do przytrzymania łyżki podczas gotowania. Dzięki temu nie brudzi się wszystkiego dookoła.

Ukryte funkcje codziennych przedmiotów: Małe guziczki przy kieszeniach jeansów

Każdy, kto nosi jeansy doskonale zna malutkie guziczki znajdujące się np. na rogach kieszeni. To nity, które umieszcza się w miejscach, gdzie spodnie najbardziej narażone są na rozerwanie od rozciągania i ruchu. Dzięki temu są trwalsze i dłużej utrzymują swój kształt.

Ukryte funkcje codziennych przedmiotów: Dziurka w zatyczce od długopisu

Zapewne większość myśli że ma to jakiś wpływ na tusz. Nic bardziej mylnego. Dziurki w zatyczkach od długopisów powstały dla bezpieczeństwa. W razie połknięcia zatyczki, dziurka ma umożliwić przepływ powietrza i zminimalizować ryzyko uduszenia.

Ukryte funkcje codziennych przedmiotów: Szczotki przy ruchomych schodach

Niektóre osoby wykorzystują je, by wyczyścić sobie buty, ale nie taka jest ich rola. Szczotki na krawędzi ruchomych schodów są środkiem bezpieczeństwa. Utrzymują stopy z dala od paneli bocznych schodów, dzięki czemu można uniknąć wypadku związanego np. z wciągnięciem nogawki przez mechanizm.

Więcej o: