Tak wyglądają najdroższe buty na świecie. Cena zwala z nóg!

Czasem zdarza się, że mężczyzna zszokowany jest rachunkiem za buty, które kupiła jego ukochana. To jednak nic, przy tym ile kosztują najdroższe buty na świecie!

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeżeli kochasz buty i wszystkie tematy z nimi związane to musisz zobaczyć te, które zostały okrzyknięte najdroższymi na świecie! Niejedna z nas chciałaby mieć te cudeńka w swojej szafie. Niestety cena, jaką trzeba za nie zapłacić, przerasta niejeden budżet. Jednak materiały, z jakich je wykonano i sam wygląd, na pewno rekompensują tę ogromną cenę niejednej milionerce! Niestety ilość tych butów jest mocno ograniczona i założyć będzie mogła je jedynie jedna kobieta!

Zobacz wideo Blanka Lipińska zaprojektowała buty z cytatem ze swojej książki

Ile kosztują najdroższe buty na świecie?

Czy nieraz zastanawiałaś, się ile mogą kosztować najdroższe buty na świecie i z czego zostały zrobione? Ta para butów kosztuje 62 mln zł. Zostały zrobione ze złota i wysadzane są aż 100-karatowymi diamentami osadzonymi w białym złocie. Zapewne nie jedna z nas chciałaby mieć je na swojej nodze.

 

Kto stworzył najdroższe buty na świecie?

Ten projekt powstał we współpracy dwóch luksusowych marek Passion Jewellers i Jada Dubai. Prace nad projektem trwały dziewięć miesięcy. Na temat tych wyjątkowych butów wypowiedziała się Maria Majari, współzałożycielka i dyrektor kreatywna Jada Dubai:

Chcieliśmy stworzyć dzieło, które jest naprawdę wyjątkowe na skalę światową z wykorzystaniem bardzo rzadkich diamentów.

Prototypową parę tych pięknych butów można podziwiać na najwyższym piętrze hotelu Burdż al-Arab w Dubaju. A jest to jeden z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Majari zapowiedziała, że na świecie będzie tylko jedna para tych butów i zostanie wykonana pod zamówienie klienta.

 
Więcej o: