Jak zagęścić włosy? Ten produkt kosztuje 5 zł! Wzmacnia zniszczone pasma

Rzadkie włosy to częsty problem, szczególnie zimą. Pod wpływem temperatury łamią się i wypadają. Jak zagęścić włosy w domowych warunkach? Potrzebny może okazać się tani produkt, który masz w domu. To nie jedyny sposób na gęste i mocne włosy.

Włosy mogą stać się osłabione z wielu powodów. Jednym z nich jest zbyt wysoka, lub zbyt niska temperatura. Włosy mogą być przesuszone, albo... przemrożone, jeśli wychodzimy na zewnątrz z wilgotnymi kosmykami. Pasma mogą wypadać również z przyczyn hormonalnych, np. w trakcie lub po ciąży. Zdarza się, że tracimy włosy na skutek przyjmowanych leków, lub z powodu niewłaściwej pielęgnacji, kiedy włosy są często lub nieodpowiednio farbowane. Jest sposób, aby je uratować. Oprócz specjalistycznych zabiegów istnieją tanie patenty na mocne i gęste włosy - oto one. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Prosty trik jak zagęścić włosy domowymi sposobami. Ten jest całkowicie darmowy

Sposobów na zagęszczenie włosów jest wiele, ale większość z nich opiera się na tym, aby pobudzić cebulki włosów do wzrostu. Należy je stymulować przede wszystkim odpowiednią techniką mycia. Niezależnie od tego jakiej maski, czy szamponu użyjemy, jeśli palcami nie wmasujemy owego produktu w skórę głowy, a włosy spłuczemy gorącą wodą - nie ma szans, że dany produkt będzie skuteczny. Jeśli głowa podczas mycia jest skierowana w dół, a nie do tyłu, a włosy są spłukiwane gorącą wodą, to skuteczność stosowania wszelkich preparatów zmniejsza się, a cebulki włosa mogą nie zostać pobudzone. Prawidłowy sposób mycia, to mycie dwukrotne - najpierw okrężnymi ruchami, potem włosy należy spłukać letnią wodą i dopiero ponownie wmasować preparat w całe włosy, pozostawić chwilę na głowie i spłukać.

Sposób na gęste włosy za 7 złotych. Ten produkt masz w kuchni i jest bardzo wydajny

Ten sposób może cię zaskoczyć. Okazuje się, że aby pobudzić cebulki do wzrostu i zagęścić włosy potrzebujesz... octu jabłkowego. Ten podstawowy produkt, który znajduje się w niemal każdej kuchni, czyni cuda! Wystarczy kilka kropel dodanych do szamponu lub maski, aby włosy rosły gęste i mocne. Wmasuj go dokładnie w skórę głowy dla lepszego efektu. Uważaj na oczy! Staraj się trzymać produkt z dala od okolicy twarzy. Ocet jabłkowy możesz kupić w cenie 7 złotych za 500 ml. Starcza nawet na kilka tygodni. Pamiętaj, aby przed użyciem rozcieńczyć ocet wodą destylowaną w proporcji jeden do jednego (jedna szklanka wody na jedną szklankę octu). W ten sposób preparat będzie bardziej bezpieczny. 

Domowe maski na włosy, które nie kosztują wiele. Skuteczne sposoby na gęste włosy

Popularne są także maski na włosy, których pełno w okolicznych drogeriach. Zamiast tego, możesz posłuchać mamy lub babci, które w przeszłości stosowały maski z tego, co znalazły w domu. Stosowały maseczki z roztrzepanego jajka, lub... majonezu, jednak nie tego, który znajdziemy na sklepowych półkach. Chodzi o domowy majonez, który zawiera wiele substancji oleistych. Odżywią one włosy i sprawią, że przy okazji pasma będą nawilżone. Skuteczne może się także okazać dodanie do szamponu żelatyny. 

Więcej o: