Ten produkt masz w swojej kuchni! Regeneruje zniszczone włosy i daje efekt jak po wyjściu od fryzjera

Błyszczące i zregenerowane włosy bez wizyty u fryzjera? To możliwe! Pomoże w tym ten niepozorny składnik, który znajduje się w niemal każdej kuchni. Dzięki niemu laminowanie włosów w domu stanie się niezwykle proste.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Wazelina, szare mydło, zmywacz mogą mieć inne zastosowanie

Laminacja to sposób na zdrowsze i bardziej błyszczące włosy. Polega on na stworzeniu specjalnej warstwy na powierzchni włosa, ułatwiającej ich regenerację. Zabieg ten jednocześnie sprawia, że włosy lepiej się układają i rozczesują. Wykorzystując żelatynę, możesz przeprowadzić laminowanie włosów w domowym zaciszu! 

Czy każdy może wykonać laminowanie włosów domowym sposobem? Tak. Zabieg nie powinien jednak zastępować codziennej pielęgnacji

Wykonanie tego zabiegu w domu jest bardzo proste, więc każdy bez problemu sobie z nim poradzi. Nieistotne jest czy włosy są proste, falowane czy kręcone. Uwagę należy zwrócić natomiast na porowatość włosa. Najlepsze rezultaty będą widoczne na włosach nisko lub średnio porowatych. Osoby o mocno porowatych włosach powinny skorzystać z mniejszej ilości żelatyny podczas przygotowywania mieszanki. Zabiegu nie należy przeprowadzać częściej niż 2 razy w miesiącu. 

Chcąc przeprowadzić laminowanie włosów żelatyną, musi zaopatrzyć się w te składniki

Przygotowując mieszankę do laminacji włosów, należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji, aby uzyskać pożądane efekty. Musimy zaopatrzyć się w związku z tym w następujące produkty:

  • 2 łyżki żelatyny,
  • 4 łyżki gorącej wody,
  • 1 łyżka oleju (lub innej mieszanki olejowej),
  • 1 łyżka odżywki do włosów (bez zawartości protein),
  • czepek foliowy lub reklamówka,
  • suszarka,
  • ręcznik lub turban, 
  • miseczka. 

Laminowanie włosów w domu krok po kroku. Żelatyna na włosy może zdziałać cuda

Zaczynamy od wsypania do miseczki żelatyny i zalania jej gorącą wodą. Mieszamy dokładanie składniki, a następnie pozostawiamy do wystygnięcia. W tym czasie myjemy dokładnie włosy i odciskam je ręcznikiem. Czekamy, aż delikatnie wyschną, ale niecałkowicie. Gdy żelatyna z wodą już ostygnie, dodajemy do niej odżywkę i olej — całość mieszamy. Tak przygotowaną mieszanką nakładamy na całe włosy, przykrywając je czepkiem lub reklamówką. Zafoliowane włosy podgrzewamy delikatnie suszarką przez kilka minut. Zdejmujemy czepek i zamieniamy go na ręcznik bądź turban. Włosy zostawiamy tak na 30 minut. Po tym czasie wystarczy już jedynie bardzo dokładnie wypłukać oraz wysuszyć włosy. 

Więcej o: