Stare imiona znów wracają do łask. Te popularne kilka lat temu odchodzą do lamusa

Do niedawna stare polskie imiona nosiły tylko starsze pokolenia, ustępując tym samym miejsca nowoczesnym imionom, które przywędrowały do nas z zagranicy. Wszystko wskazuje jednak na to, że era Jessic i Brianów dobiega końca, a stare, klasyczne polskie imiona znów powracają do łask.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Jessica, Nicola, Brian - to imiona, które przez lata znajdowały się w czołówce najczęściej nadawanych imion w Polsce. Z czasem stały się jednak przedmiotem kpin, stopniowo ustępując miejsca Emiliom, Juliom i Jakubom. Teraz z kolei coraz popularniejsze stają się stare imiona, które do tej pory kojarzyły nam się wyłącznie z pokoleniem naszych dziadków, a nawet pradziadków.

Zobacz wideo

Imiona dla dzieci - które zyskują na popularności?

I chociaż w minionym roku wciąż najpopularniejszym imieniem wśród dziewczynek pozostawała Zuzanna, w czołówce uplasowały się także Zofia i Hanna. Wśród chłopców był to z kolei Antoni, Jan, Aleksander i Franciszek.

Jak jednak pokazuje pełna lista, do łask wracają też zupełnie zapomniane przez nas stare imiona, jak Helena, Michalina, Rita, Bogna czy Roma. Co ciekawe, na liście znalazły się także Żywia, Dobrawa czy Daryna. Do lamusa odeszły za to popularne niegdyś imiona jak Agnieszka, Beata czy Izabela.

Wśród chłopców również prym wiodą stare, klasyczne imiona. Oprócz wspomnianego już Antoniego czy Jana popularnością cieszy się też Stanisław i Ignacy. Do łask powrócił także Maurycy, Maksym i Jeremiasz. Co ciekawe, na liście pojawił się nawet Miron i Gniewomir. Wciąż bardzo rzadko, ale jednak rodzice wybierają Dionizego, Ziemowita, czy Radzimira.

Więcej o: