Tani trik na wyczyszczenie fug w łazience. Kosztuje niecałe 2 zł

Remont niektórym może spędzać sen z powiek. Jednak efekt końcowy może zrewanżować cały stres z tym związany. Niestety czasem świetność niektórych pomieszczeń szybko się kończy. W łazience najczęściej możemy to zauważyć po brudnych lub ściemniałych fugach.

Więcej domowych trików znajdziecie na Gazeta.pl

Fugi są nieodłącznym elementem płytek i praktycznie znajdują się w każdej łazience. Mają porowatą strukturę, przez co są nie tylko narażone na gromadzenie się tam zanieczyszczeń, ale również na grzyb i pleśń. Warto co jakiś czas o nie odpowiednio zadbać, by wyglądały i służyły nam przez lata. Zobaczcie jak w prosty i tani sposób sprawić, by wasze fugi w łazience wyglądały jak nowe. 

Zobacz wideo

Jak wyczyścić fugi w łazience w prosty i tani sposób? 

Jednym z najprostszych i jednocześnie najtańszym sposobem na usunięcie brudu z fug jest woda utleniona. Usunie zabrudzenia i przywróci im pierwotny kolor. Warto dodać, że woda utleniona ma również działanie bakteriobójcze, dzięki czemu szybko rozprawi się z grzybem i innymi mikroorganizmami. Buteleczka wody utlenionej kosztuje niecałe 2 zł, przez co sposób ten jest niezwykle tani. Dzięki temu specyfikowi twoja łazienka odzyska dawny blask. 

Jak zaaplikować wodę utlenioną? Wystarczy nanieść ją na fugę, a po chwili wyszorować szczoteczką do zębów. Jeśli zabrudzenia są naprawdę duże, wodę utlenioną należy pozostawić na około 30 minut i dopiero później wyszorować szczoteczką. 

Inne sposoby na wyczyszczenie zabrudzanych fug w łazience

Wybielające, a także bakteriobójcze działanie ma również sok z cytryny. Wystarczy przekroić ją na pół i przetrzeć zabrudzone fugi. Pozostawić na około 30-40 minut i spłukać ciepłą wodą. Dobrym sposobem jest także roztwór z sody oczyszczonej, octu i wody. Zmieszaj je w proporcjach 1:3:2, a następnie pozostaw na czyszczonej powierzchni przez około 30 minut. 

Uwaga! Żeby fugi odzyskały swój dawny blask, musicie pamiętać o tym, by po skończonym sprzątaniu dokładnie je osuszyć. To pomoże wam ustrzec się przed nowymi zabrudzeniami, pleśnią i grzybami. Pamiętajcie również o tym, by po kąpieli zostawić otwarte drzwi w łazience, dzięki temu pozbędziecie się nadmiaru wilgoci. 

Więcej o: