Najlepsze domowe sposoby na zapalenie pęcherza. Korzystały z nich już nasze babcie

Zapalenie pęcherza to jedna z uciążliwych dolegliwości u kobiet. Przyczyn występowania jej może być wiele, ale gdy pojawi się ból, chcemy reagować jak najszybciej. Dziś przedstawimy najlepsze domowe sposoby na zapalenie pęcherza, z których korzystały już nasze babcie!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zapalenie pęcherza to częsta dolegliwość, szczególnie u kobiet. Problemy z pęcherzem moczowym u pań pojawiają się 4 cztery razy częściej. Ma to związek z różnicą w budowie anatomicznej kobiet i mężczyzn. U kobiet bakterie o wiele łatwiej dostają się do cewki moczowej i do pęcherza z powodu bliskości ujścia układu pokarmowego, płciowego i moczowego. Często skutkuje to rozwojem stanu zapalnego.

Zobacz wideo W jaki sposób "łapie się wilka"? [NaZdrowie]

Małgorzata Kożuchowska Małgorzata Kożuchowska zmieniła fryzurę. Fani: Inna twarz!

Sposoby na zapalenie pęcherza moczowego. Jak zapobiegać nawrotom choroby?

Gdy tylko pojawią się pierwsze objawy zapalenia pęcherza, należy natychmiast zmienić bieliznę, ręczniki i pościel. Dlaczego? Do chodzi do pewnego rodzaju paradoksu, bo od kiedy kobiety bardziej dbają o higienę intymną, częściej chorują na zapalenie pęcherza. Dzieje się tak dlatego, że podczas mycia i osuszania pozostają na materiałach wydzieliny ustrojowe, w których są i rozwijają się bakterie, które są przyczyna infekcji. Pościel, bieliznę i ręczniki trzeba uprać w temperaturze powyżej 60 st. C, bo dopiero w takiej bakterie giną. Zadbaj również o cieplejszą bieliznę i dłuższą kurtkę. Wychłodzenie pęcherza moczowego sprzyja przeziębieniu i rozwojowi stanu zapalnego. To bardzo wrażliwa cześć ciała i nie dużo trzeba, aby ją wychłodzić. Ten stan sprzyja bakteriom i infekcjom. Warto przeprosić bawełniane majtki i używać płaszczy długości co najmniej do połowy uda.

Domowe sposoby na zapalenie pęcherza. Stosowały je już nasze babcie

Jednym z zapomnianych już, a bardzo skutecznych sposobów na zapalenie pęcherza są nasiadówki. Wystarczy do kąpieli dolać wcześniej przygotowany napar. Ilość wody w wannie gdy siedzimy w niej,  powinna sięgać do bioder. Najlepiej, żeby woda miała ok. 37°C. Do nasiadówek można wykorzystać zioła, które działają przeciwzapalnie i łagodzą podrażnienia, ale nie tylko ich. Najlepiej wykonać je z:

  • rumianku
  • kory dębu
  • nagietka
  • sosnowych igieł

Dodatkowo wskazane jest zjadanie dużych ilości owoców żurawiny. Zmniejszają one przyleganie bakterii do ściany dróg moczowych, co hamuje ich namnażanie.

bielizna Wyprzedaż w Etam. Bielizna idealna na walentynki od 29,99 zł

Domowe sposoby na infekcje układu moczowego: pij dużo naparów

Doskonałe właściwości przeciwzapalne i moczopędne, a więc czyszczące nerki i ułatwiające usunięcie z organizmu niepotrzebnych produktów, napar z mieszanki: majeranku, rumianku, szałwii, kawałka cytryny ze skórką (uprzednio wyszorowaną) i liści borówek. Należy pamiętać, aby uzupełniać płyny tracone z moczem, wypijając dodatkową ilość wody podczas stosowania wywarów moczopędnych.

Więcej o: