Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Ten produkt za 3 zł sprawi, że Twoje włosy będą bujne i gęste

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że krople żołądkowe na włosy mogą zdziałać cuda! Choć większość z nas z ich zbawienne właściwości wykorzystuje podczas bóli brzucha, to warto ten produkt zastosować także jako wcierkę do włosów. Dlaczego? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Marina pokazuje, jak dba o włosy

Krople żołądkowe to nic innego jak mieszanka ziół oraz etanolu. Zazwyczaj wybierając kosmetyki staramy się unikać alkoholu w składzie. W tym przypadku jednak zastosowanie rozcieńczonego roztworu pod postacią wcierki, może ułatwić dostanie się w głąb skóry cennych składników. 

Jakie właściwości mają krople żołądkowe? Na włosy będzie to połączenie idealne 

Skład kropli żołądkowych może się różnić, w zależności od producenta. Mianowicie mieszanki ziół nie w każdym przypadku będą takie same. Jednak ich bogactwo sprawia, że krople żołądkowe wyróżniają się następującymi właściwościami: 

  • antybakteryjnymi i przeciwzapalnymi – zapobiegają namnażaniu się bakterii oraz mają działanie przeciwzapalne, co zmniejsza ryzyko powstania łupieżu,
  • łagodzącymi – koją podrażnienia i odświeżają skórę głowy, dzięki czemu ją wzmacniają, 
  • stymulujące wzrost włosów — pobudzenie cebulek włosów do pracy i zahamowanie wypadanie włosów,

Krople żołądkowe na włosy mogą zdziałać cuda 

Osoby, które chcą uzyskać bujne i gęste włosy powinny zatem wypróbować wcierkę do włosów z kropli żołądkowych. Sprawi ona bowiem, że włosy będą mniej wypadały, ale też znacznie szybciej rosły. Coraz więcej może zacząć pojawiać się po nich tzw. baby hair. Krople żołądkowe zamykają jednocześnie łuskę włosa, dzięki czemu będą one bardziej odporne na uszkodzenia. Dodatkowo wcierka zmniejszy wytwarzanie sebum, a więc tym samym złagodzi problem często przetłuszczających się włosów. 

Wcierka z kropli żołądkowych na włosy — jej zrobienie jest niezwykle proste 

Buteleczkę kropli żołądkowych możemy kupić już od około 3 zł. Będzie ona bardzo wydajna, gdyż do zrobienia wcierki potrzebujemy zaledwie: 

  • 2 łyżki wody
  • 2 kropli żołądkowych

Po rozcieńczeniu kropli nakładamy roztwór na skórę głowy, dokładnie go wmasowując. Pozostawiamy na 45 minut. Chcąc, aby substancje lepiej wniknęły w strukturę włosa, możemy owinąć głowę ręcznikiem. Po tym czasie spłukujemy wcierkę i myjemy włosy delikatnym szamponem. Taki zabieg możemy przeprowadzać maksymalnie 2 razy w tygodniu. Jednak co istotne, nie nakładamy kropli bezpośrednio na włosy, a jedynie na skórę głowy. Dodatkowo unikamy stosowania wcierki, jeśli wiemy, że następny dzień spędzimy bezpośrednio na słońcu. 

Więcej o: