Naturalny oczyszczacz powietrza. Najskuteczniejszy produkt, który kupisz za grosze w każdym sklepie

W dobie zanieczyszczonych miast i szkodliwych dla nas stężeń pyłów w powietrzu zastanawiamy się nad alternatywnymi sposobami na oczyszczenie naszego powietrza w domu. W końcu to nasz azyl i warto zadbać o odpowiednie warunki w miejscu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Czy istnieją naturalne sposoby, które pozwolą nam poprawę atmosfery w naszych domach?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Z roku na rok specjaliści alarmują nas o tragicznym poziomie zanieczyszczenia powietrza szczególnie w dużych miastach. Zaleca się wtedy unikanie spacerów i aktywności fizycznej na zewnątrz i pozostanie w domach, do momentu poprawy sytuacji. Czy jesteśmy w stanie sami wpłynąć na jakość naszego powietrza w domu? 

Marcelina Zawadzka Ta sukienka Marceliny Zawadzkiej to HIT! Fani są zachwyceni

Zobacz wideo Z tymi owocami prawie każdy ma problem. Jak sprytnie obrać i pokroić mango, arbuza albo granat?

Rośliny, które ozdobią mieszkanie i poprawią jakość powietrza

Stworzenie domowej dżungli w mieszkaniu może przyczynić się od razu do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach, w których żyjemy. Rośliny to najlepsze łapacze zanieczyszczeń i kurzu. Rośliny doniczkowe wzbogacają też powietrze o cenny dla nas tlen. Najlepsze w tej kwestii są rośliny preferujące cień z dużymi, cienkimi liśćmi.

Rośliny, które mają zbawienny wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy i są bezpieczne to: 

  • niewielka chamedora,
  • anturium z charakterystycznymi czerwonymi kwiatami,
  • popularna paproć, czyli nephrolepis obliterata,
  • rapis wyniosły – łatwa w utrzymaniu palma,
  • zielistka Sternberga,
  • daktylowiec niski,
  • gerbera Jamesona.

Warto też wiedzieć, że ilość roślin w pokoju wpłynie na efektywność oczyszczania powietrza. Warto więc mieć ich kilka, by móc cieszyć się efektów. 

Nawilżenie powietrza również wpływa na jego jakość

Podczas zimy, gdy skutki smogu odczuwamy najmocniej, pojawiają się również problemy z wysuszonym powietrzem w naszych mieszkaniach i nie tylko. Odczuwanie drapania, swędzenia czy innych dolegliwości w przełyku, które nie są związane ze stanami chorobowymi to znak, że powinniśmy zadbać o jakość nawilżenia w naszym domostwie. Najprostszym sposobem będzie powieszenie mokrego ręcznika czy prania. Jeśli jednak w mieszkaniu w dalszym ciągu czujemy suche powietrze powinniśmy zainwestować w zakup nawilżacza powietrza. Warto pamiętać o nieprzekraczaniu odpowiedniej ilości wilgotności powietrza, która sprzyja rozwojowi szkodliwych dla zdrowia substancji.

Zapach też ma znaczenie. Popraw swój nastrój w naturalny sposób

Poprawę nastroju często gwarantują nam również cieszące się popularnością świeczki zapachowe czy kadzidełka. Warto jednak pamiętać, że ich sztuczny aromat może przyczynić się do podrażnienia dróg oddechowych, więc należy rozważyć zakup świec wykonanych z naturalnego wosku, które są znacznie zdrowsze dla powietrza. Dla miłośników intensywnych zapachów polecamy kominek z podgrzewaczem oraz naturalne olejki aromaterapeutyczne. 

Więcej o: