Te imiona zyskały sławę dzięki popularnemu, ale jednocześnie kontrowersyjnemu serialowi

Coraz częściej młodzi rodzice, wybierając imiona, inspirują się już nie tylko gwiazdami, ale również postaciami fikcyjnymi stworzonymi na potrzeby seriali czy filmów. Od trzech lat jeden z nich cieszy się ogromną popularnością, a na punkcie tych imion rodzice dosłownie zwariowali.

Więcej podobnych ciekawostek znajdziecie na Gazeta.pl

Rodzice często mają naprawdę bujną wyobraźnię jeśli chodzi o wybór imienia dla swoich pociech. W Polsce najbardziej kreatywni chcieli nazwać dzieci Nutella czy Koka, jednak urząd stanu cywilnego na to nie zezwolił. Coraz częściej jednak możemy spotkać się z imiona, które przywędrowały do nas z zagranicy. Nie jest to już tylko Jessika czy Brajan, ale również Leo, Lea, Mia i wiele innych. Okazuje się, że młodzi rodzice inspirują się również popularnymi serialami czy filmami. Swego czasu część z nich nazywała dzieci imionami z takich produkcji jak "Gra o tron" czy "Dynastia". Od trzech lat na tapecie jest nowy serial, który jest dość kontrowersyjny, ale cieszy się ogromną popularnością. 

Zobacz wideo

'Moja córeczka nie mogła oddychać, była praktycznie niebieska'. Mama o narodzinach dziecka z rzadkim syndromem Goulda Te imiona dla dziewczynek, mogą być źródłem kłopotów. Unikaj zarówno tradycyjnych, jak i niebanalnych

Popularne imiona z serialu "Euphoria"

Serial, o którym mowa to "Euphoria". Według informacji portalu "bellababy.co.uk" młodzi rodzice coraz częściej szukając imion dla swoich pociech, inspirują się właśnie tą produkcją. O czym jest "Euphoria"? To opowieść o grupie współczesnych amerykańskich licealistów z perspektywy uzależnionej od narkotyków Rue (w tej roli Zendaya). Serial już od samego początku wzbudził spore kontrowersje, bo jest przepełniony scenami ostrego seksu, nagości i przemocy. Mimo wszystko rodzice pokochali imiona tych bohaterów. 

Teraz gdy drugi sezon "Euphorii" powrócił na nasze ekrany, prognozujemy pojawienie się nowych trendów, w tym tych związanych z imionami dla dzieci.  Pierwszy sezon, który zadebiutował w 2019 roku, zdominował popkulturę od mody i trendów makijażowych do rozmów na temat młodych dorosłych i społeczeństwa, w jakim dorastają. To interesujące, że wiele postaci z serialu wpłynęło na imiona dla dzieci w Wielkiej Brytanii, zwłaszcza że sporo z nich jest typowych dla Stanów Zjednoczonych. 

- mówi Caoimhe McGonagle z portalu bellababy.co.uk. 

Imiona z serialu "Euphoria" dla dzieci

Jeśli chodzi o imiona dla dziewczynek, to najpopularniejszymi są: Rue, Cassie, Lexi i Maddy.  Natomioast jeśli szukamy oryginalnego imienia dla chłopca to według portalu "bellababy.co.uk" są to: Nate, Chris, Ethan i Tayler. 

A wy jesteście fanami serialu "Euphoria"? Nazwalibyście tak swoje dzieci? 

Kobiety o tych imionach to uciekające panny młode. Odchodzą tuż przed ślubem (zdjęcie ilustracyjne) Kobiety o tych imionach to uciekające panny młode. Odchodzą tuż przed ślubem

Więcej o: