Te kwiaty doniczkowe do domu są piękne i niewymagające. Z ich pielęgnacją poradzi sobie każdy

Wybierając kwiaty doniczkowe do domu, chcemy, aby cieszyły one oko swoim wyglądem jak najdłużej. Niestety może poszczycić się ręką do roślin, co może to zadanie skutecznie utrudniać. Decydując się na te odmiany, możecie być jednak spokojni. Z ich pielęgnacją poradzą sobie nawet początkujący ogrodnicy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Soda oczyszczona ma wiele zastosowań - np. pomoże ci zadbać o rośliny. Sprawdź jak!

Piękne i efektowne rośliny w domu nie muszą wymagać skomplikowanej pielęgnacji. Odpowiednio dobrana odmiana może wspaniale zdobić wnętrze naszego domu, także jeśli jesteśmy zabiegani lub po prostu podcinanie, przesadzanie i inne zabiegi stanowią dla nas czarną magię. Jak je wybrać? Podpowiadamy. 

Zielistka Sternberga, czyli idealne kwiaty do sypialni. Mają one wiele właściwości 

Ta roślina szczyci się nie tylko zachwycającą prezencją, ale też wyjątkowymi właściwościami. Zielistka działa bowiem jak filtr w mieszkaniu. Usuwa ona z powietrza szkodliwe substancje oraz bakterie, a jednocześnie zwiększa ilość tlenu i nawilża powietrze. Stąd też jest bardzo często wybierana jako kwiat do sypialni, ale nie tylko. Jej uprawa wbrew pozorom nie jest trudna. Zielistka dostosuje się do każdych warunków oświetleniowych, o ile nie jest wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, które mogłyby poparzyć jej liście. Podlewać należy ją mniej więcej co około 2 dni umiarkowaną ilością wody. Przesadzić zielistkę musimy natomiast dopiero wtedy, kiedy z otworów doniczki zaczną wystawać jej korzenie. 

Zamiokulkas zamiolistne to kwiaty doniczkowe do domu odporne na niemal każde warunki

Zamiokulkas to kolejna zielona roślina która, choć rośnie powoli, to docelowo może osiągnąć nawet 100 cm wysokości. Będzie to świetny wybór dla osób zapominalskich oraz często wyjeżdżających. Z uwagi na to, że roślina gromadzi wodę w kłączach, może ona sobie poradzić z suszą nawet przez kilka tygodni. W przypadku zamiokulkasa nadmiar wody może prowadzić do opadania liści. Warunki oświetleniowe nie są w przypadku tej odmiany szczególnie istotne, więc możemy ją postawić w dowolnym miejscu w domu. 

Wybierając kwiaty doniczkowe kwitnące, warto przyjrzeć się skrzydłokwiatowi

Skrzydłokwiat to roślina, która można kwitnąć cały rok, jeśli jest poddana odpowiedniej pielęgnacji, a ta nie jest skomplikowana. Podlewać należy go mniej więcej dwa razy w tygodniu. Oznaką, która najlepiej pokazuje ten moment jest charakterystyczne "kładzenie się liści". Po otrzymaniu wody szybko wracają do pierwotnej postaci. Dobrze poradzi sobie natomiast z chwilowym przesuszeniem. Trzeba w przypadku tej odmiany pamiętać o delikatnym zbieraniu kurzu z liści. Czynność tę można zaliczyć na poczet domowych porządków i robić to przy okazji sprzątania mieszkania. Dodatkowym atutem skrzydłokwiatu są jego właściwości oczyszczające powietrze z substancji toksycznych.

Więcej o: