Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Poznaj tani i skuteczny sposób na brudną kuchenkę

Wśród najczęściej użytkowanych sprzętów kuchennych na pewno znajdzie się piekarnik. Z jego wykorzystaniem mogą powstać prawdziwe dzieła kulinarne, jednak czyszczenie piekarnika nie jest już tak przyjemnym zadaniem. Szczególnie jeśli musimy uporać się z zaschniętym brudem i tłuszczem. Znamy jednak na to sposób. Dowiedz się, jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki i jakie przynosi to efekty!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Zaschnięty tłuszcz czy przypalone resztki jedzenia mogą być niezwykle trudne do usunięcia, zwłaszcza jeśli nie myjemy piekarnika regularnie. Jednak nawet na najbardziej uporczywy brud jest sposób, wystarczy go znaleźć. Z naszą pomocą nie musicie już tego robić, gdyż mamy dla was sprawdzoną metodę na zabrudzony piekarnik bez wykorzystywania drogich detergentów. 

Julia WieniawaJulia Wieniawa w modnej marynarce! Podobne w Mohito, Orsay

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Efekt będzie zaskakujący

Czyszczenie piekarnika tabletką do zmywarki jest bardzo proste i efektowne. Tabletkę należy umieścić na blaszce do pieczenia, a następnie zalać ją wrzątkiem. Tak przygotowaną blachę zamykamy w nagrzanym do 100 stopni piekarniku na mniej więcej 2 godziny. Tabletka zacznie się rozpuszczać pod wpływem gorącej wody, a osiadająca tym samym na ściankach para, zmiękczy każdy rodzaj zabrudzeń. Po tym czasie należy wyjąć blachę i wylać pozostałą na niej wodę. Wnętrze piekarnika przecieramy wilgotną szmatką, a następnie ręcznikiem papierowym. Gotowe!

paproć nefrolepisJak pielęgnować paprocie domowe, aby bujnie rosły?

Gdy nie mamy w domu zmywarki, czyli poznaj inne metody na czyszczenie piekarnika

Mamy także skuteczną metodę dla osób, które nie posiadają w domu zmywarki. Zajmie ona nieco więcej czasu, ale jej efekty będą równie zachwycające. Wszystkie blachy z piekarnika umieszczamy w wannie lub pod prysznicem. Zalewamy je gorącą wodą i dodajemy proszek do prania, sodę oczyszczoną lub płyn do mycia naczyń. Zostawiamy tak blachy na całą noc. Następnego dnia brud z nich powinien schodzić z łatwością. Natomiast do wnętrza piekarnika będziemy potrzebowali mieszanki przygotowanej z 2 łyżek sody oczyszczonej, 2 łyżek octu oraz 2 łyżek wody. Delikatnie smarujemy nią piekarnik nagrzany wcześniej do 100 stopni. Po około 3 godzinach przecieramy go w środku za pomocą wody z płynem do naczyń. 

Więcej o: