Siostra panny młodej zdecydowała się odmówić udziału w jej weselu. Powód? Brak zaproszenia dla dzieci

Wesela bez dzieci cieszą się coraz większą popularnością. Temat ten wciąż jednak budzi sporo kontrowersji wśród gości, a szczególnie wśród bliskich członków rodziny. Tak stało się i w tym przypadku. Siostra panny młodej, urażona brakiem zaproszenia dla jej dwóch synów, zdecydowała, że również nie pojawi się na weselu.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Internautka odmówiła udziału w jej ślubie i weselu własnej siostry, właśnie ze względu na brak zaproszenia dla dzieci. Oburzona decyzją pary młodej, postanowiła poprosić o radę internautów, opisując swoją historię na popularnym forum Reddit.

Jak argumentuje, jej zdaniem ślub i wesele to niezwykle ważne, ale przede wszystkim rodzinne wydarzenie, dlatego brak zaproszenia dla jej dwóch synów, jest w jej odczuciu po prostu niestosowny. - Pogratulowałam siostrze, ale od razu zaznaczyłam, że skoro zaprasza mnie na wesele bez dzieci, nie dam rady się na nim pojawić i przekażę jej prezent przez rodziców - zaczęła.

Zobacz wideo

Wesele bez dzieci - temat wciąż wzbudza kontrowersje

Jej decyzja uraziła jednak pannę młodą, która nie mogła zrozumieć postępowania siostry, zarzucając jej, że nie spróbowała nawet znaleźć opieki dla swoich dzieci.

- Nie czuję się w obowiązku wydawania pieniędzy na opiekę dla moich dzieci, tylko po ty, by zobaczyć, jak wychodzi za mąż. I szczerze mówiąc, po prostu nie mam na to ochoty - napisała wprost siostra panny młodej.

Siostra nazwała jednak jej zachowanie samolubnym, grożąc, że jeśli nie pojawi się na weselu, zerwie z nią kontakt. Ta jednak stwierdziła, że to nie jej problem, a wszystko wynika z sytuacji, w jakiej postawiła ją decyzja państwa młodych.

Urażona emocjonalną reakcją siostry, zapytała internautów o zdanie, zastanawiając się, kto ich zdaniem ma rację w tym sporze. Ci jednak wprost nazwali ja samolubną.

- Swoim zachowaniem pokazujesz siostrze, jak mało dla ciebie znaczy – stwierdził dosadnie jeden z użytkowników forum, z którym szybko zgodzili się inni. - Twoje dzieci nie będą pamiętały jednego popołudnia, które spędziły z opiekunką, ale twoja siostra na zawsze zapamięta, że nie przyszłaś na jej ślub - dodał następny internauta.

- Fakt, że wciąż umniejszasz rangę tego wydarzenia, mówiąc, że "to tylko ślub", pokazuje, jak mało zależy ci na swojej siostrze. Wygląda też na to, że po prostu jej nie lubisz i chcesz ją zranić - skwitowała kolejna osoba.

Więcej o: