Kalendarz biodynamiczny 2022. Najlepszy czas dla twoich roślin może wpłynąć również na ciebie

Kalendarz biodynamiczny 2022 opiera się na fazach księżyca. Dzięki niemu wielu ogrodników doskonale wie, w jakim terminie zasiać rośliny, aby wyrosły bujne i piękne. Dla niektórych jest to rodzaj ekologii, lub po prostu życie w zgodzie z naturą. Oto kilka wskazówek na nowy rok.

Biodynamika, to dziedzina nazywana często radykalną odmianą  ekologii. Skupia się na życiu w zgodzie z naturą, uwzględniając fazy słońca i księżyca. Ma znaczenie przede wszystkim w uprawie roślin, ale może też uczestniczyć w odbudowie naszych sił witalnych. Wpływać na siłę i energię. Holistyczna koncepcja natury zebrana w jedno, to kalendarz biodynamiczny. Dzięki niemu możemy zobaczyć, kiedy nadejdzie najlepszy czas na uprawę roślin, ale też dbanie o ciało i umysł. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zmiana czasu może być śmiertelna w skutkach

Kalendarz biodynamiczny 2022. Jakich dziedzin dotyczy?

Kalendarze biodynamiczne przede wszystkim przydają się ogrodnikom i rolnikom. Istnieją też wersje przeznaczone dla wędkarzy, pszczelarzy, grzybiarzy i osób dbających o swoje ciało, przede wszystkim w dziedzinie codziennej pielęgnacji. Mówią o tym, jakie momenty w roku są najbardziej sprzyjające wzrostowi roślin, czy efektywności naszej pracy. Opierają się na ruchach słońca, księżyca i gwiazd.

Paulina Sykut-JeżynaTa kurtka koszulowa Pauliny Sykut-Jeżyny to hit sezonu!

Kalendarz biodynamiczny 2022, a rośliny. Czym należy się kierować przy uprawie?

Kalendarz biodynamiczny dla ogrodników można nabyć w niektórych sklepach ogrodniczych, ale są wersje dostępne całkowicie za darmo przez Internet. Należy pamiętać, że kalendarz biodynamiczny w ogrodnictwie wyklucza całkowite stosowanie sztucznych, chemicznych substancji. Zatem, eliminując to co nie pochodzi z natury musimy obserwować znaki z wszechświata i w ten sposób zadbać o rośliny. W kalendarzu biodynamicznym na 2022 rok czytamy np. o tym, że najlepszy czas na nawożenie to pełnia księżyca. Występują także "dni liścia" i "dni korzenia" oraz "dni owoców". Doświadczeni ogrodnicy dopasują je do konkretnych gatunków, aby uzyskać obfite zbiory. 

sukcesTe znaki zodiaku są skazane na sukces w 2022 roku

Kalendarz biodynamiczny 2022, a uroda. Co wpływa na nasze siły witalne?

Kalendarz biodynamiczny nazywany jest powszechnie kalendarzem księżycowym. Może wpływać na naszą urodę. Wiele celebrytek stosuje się do tych wytycznych, które przekazuje nam wszechświat. Przykładowo, Marina Łuczenko - Szczęsna uzależnia od tego obcinanie włosów. Wiele kobiet wierzy, że zabiegi na cerę będą bardziej efektowne właśnie wtedy, jeśli wybierzemy odpowiedni czas dla naszych sił witalnych. Włosy będą rosły szybciej, a nasza skóra uzyska więcej blasku. 

Więcej o: