Wrzuć do toalety zapaloną zapałkę. Możesz zaoszczędzić, a efekt cię zaskoczy

Co się stanie, jeśli do toalety wrzucisz zapaloną zapałkę? Otóż mało osób zdaje sobie sprawę, że zapałki wykorzystać można w inny, niż powszechnie znany sposób. Wykorzystanie ich w toalecie pomoże rozprawić się z nieprzyjemnym problemem, który od czasu do czasu każdy z nas dostrzega w łazience.

Więcej domowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień, czyli domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Chyba każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że toaleta to jedno z najbrudniejszych miejsc w naszych domach. Jest bowiem siedliskiem wielu niebezpiecznych bakterii (w tym bardzo groźnej E. coli), wirusów oraz grzybów. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest regularne i i bardzo dokładne czyszczenie muszli klozetowej. Oprócz zabrudzeń dochodzi również problem nieprzyjemnych zapachów. Jak się ich pozbyć? Nie trzeba wcale kupować chemicznych odświeżaczy. Są na to bowiem prostsze i tańsze domowe sposoby

Nietypowe zastosowanie zapałek. Wrzuć zapaloną do toalety i ciesz się efektem

Aby usunąć z toalety nieprzyjemne zapachy, możesz skorzystać z banalnie prostego i taniego triku. Potrzebna do tego będzie ci jedynie zapałka! Wystarczy podpalić ją, a następnie wrzucić do muszli klozetowej. Zawarta w zapałce siarka rozejdzie się po całej toalecie, likwidując bakterie odpowiedzialne za brzydkie zapachy. Po upływie kilku minut należy założyć rękawiczkę, wyciągnąć z muszli zapałkę i wyrzucić do kosza. Taki domowy sposób jest jednak delikatniejszy niż chemiczne odświeżacze, warto zatem stosować go raz/dwa razy w tygodniu. Pamiętaj również, by stosując ten trik zachować bezpieczeństwo i upewnić się, że w toalecie nie znajduje się łatwopalny środek do jej czyszczenia. Najlepiej wykonywać go po dwóch/trzech dniach od czyszczenia muszli.

Domowe sposoby na dezynfekcję toalety

Szukasz także domowych sposobów na dezynfekcję toalety? Tu świetnie sprawdzi się np. tradycyjna woda utleniona, którą znaleźć można w większości domowych apteczek. Jak za jej pomocą wyczyścić muszę klozetową? Wystarczy przelać ją do butelki z atomizerem, a następnie dokładnie spryskać toaletę w środku, a także na zewnątrz. Pozostawić na około 15-20 minut, a następnie spłukać wodę, a część zewnętrzną wytrzeć ręcznikiem papierowym.

Więcej o: