Jak zadbać o porządek w szafie? Ten sposób pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze

Szafa kapsułowa to idealny sposób na zorganizowanie przestrzeni w garderobie. Pozwala na zachowanie porządku, ale też skonstruowanie szafy w taki sposób, że jej zawartość świetnie sprawdzi się przy każdej okazji. Poznaj najważniejsze zasady komponowania szafy kapsułowej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wiosenne przebudzenie. Moda jako element dbania o komfort psychiczny?

Jakiś czas temu podpowiadaliśmy Wam, jakich elementów nie może zabraknąć w szafie kapsułowej. Zaopatrzenie się w kilka uniwersalnych rzeczy sprawia, że niezależnie od tego, jak je zestawimy to będą one spójnie wyglądać i tworzyć efektowną stylizację. Podany przez nas zestaw może się jednak nie sprawdzić w każdym przypadku. Należy pamiętać, że szafa kapsułowa może się różnić w zależności od stylu jej właścicielki. Zdradzamy natomiast zasady, o których podczas jej komponowania powinien pamiętać każdy. 

Dorota GardiasDorota Gardias ma modną kamizelkę! Podobna w Top Secret

Jak powinna wyglądać szafa kapsułowa? Decydujący będzie nasz styl i tryb życia

Szafy kapsułowej nie należy wypełniać elementami z góry narzucanymi. Powinny w niej znaleźć się rzeczy dopasowane do naszego stylu i upodobań. Jeśli nie przepadamy za sukienkami, to nie musimy mieć kilku fasonów na różne okazje. Co więcej, w przypadku osoby pracującej w korporacji w szafie przeważać będą koszule czy spódnice, zaś trenera zapewne wygodne ubrania. W obu tych szafach najważniejszy powinien być jednak minimalizm i harmonia. Zachowanie jednolitości pozwoli zadbać o porządek w szafie, a jednocześnie sprawi, że zaoszczędzimy pieniądze. Wszystkie elementy szafy kapsułowej doskonale ze sobą współgrają, eliminując rzeczy, które do niczego nie pasują. 

W tym przypadku mniej znaczy więcej. Jak zadbać o porządek w szafie?

Idealnie skomponowana szafa kapsułowa powinna umożliwić nam stworzenie z danego kompletu ubrań, zestawu na każdą okazję, czyli zarówno na co dzień, do pracy, jak i bardziej eleganckie wyjścia. Przyjęło się, że taka garderoba powinna zawierać około 30-50 elementów. Jest to optymalna liczba, ale oczywiście w zależności od naszego trybu życia może nieco się różnić. Nie wlicza się tutaj:

  • uniformów pracowniczych, 
  • strojów związanych z naszym hobby np. spodnie narciarskie,
  • bielizny, 
  • piżam, 
  • akcesoriów tj. czapki, szaliki, paski. 

BieliznaSeksowna bielizna na walentynki i nie tylko od 55 zł

Szafa kapsułowa nie musi być nudna. Pamiętaj jednak o tych zasadach 

Nie oznacza to, że 30 elementów musimy nosić przez cały rok. Szafę kapsułową możemy skonstruować na kilka sposobów tzn.:

  • sezonowo — na każdą porę roku inny zestaw, 
  • okazjonalnie — na co dzień i na uroczyste wyjścia, 
  • tematycznie — wygoda, elegancja, klasyka. 

Przy każdym natomiast pamiętać, że liczy się jakość, a nie ilość. Pozwoli to na stosowanie szafy kapsułowej przez dłuższy czas. Dodatkowo należy kupować elementy pasujące fasonem i kolorystyką do pozostałych. Unikniemy w ten sposób pojawienia się w szafie rzeczy, której nie będziemy mieli do czego założyć. 

Więcej o: