Jak swój dzień spędza "tradycyjna żona"? Modli się, sprząta, a wieczorem czyta Pismo Święte

Wiktoria Wilkosz jest żoną Karola Wilkosza, czyli asystenta Janusza Korwin-Mikkego. Ostatnio kobieta postanowiła podzielić się swoją codziennością i pokazała, jak wygląda przykładowy dzień z życia "tradwife". Czym zatem zajmuje się tradycyjna żona i co robi w ciągu dnia?

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl 

Zobacz wideo Gwiazda o wielu talentach tylko nas wpuściła do swojego domu. "Jesteście pierwsi"

W sieci głośno zrobiło się o Wiktorii Wilkosz przy okazji ślubu, który wzięła ze starszym o 11 lat Karolem Wilkoszem. Jednak to nie sama różnica wieku wywołała kontrowersję, a fakt, że wychodząc za 29-letniego asystenta Janusza Korwin-Mikkego, miała 18 lat. Wiktorii Wilkosz jest żoną na pełen etat, a swoim "tradycyjnym" życiem postanowiła dzielić się w mediach społecznościowych. Ostatnio furorę zrobił jej filmik, na którym pokazała codzienność tradwife. Wideo na TikToku obejrzane zostało ponad 800 tys. razy.

Dzieli ich 27 lat. Różnica wieku nie była przeszkodą dla miłościDzieli ich aż 27 lat. Różnica wieku nie była przeszkodą dla ich miłości

Jak wygląda dzień z życia tradycyjnej żony?

Wiktorii Wilkosz swój dzień rozpoczyna od pobudki z mężem oraz modlitwy. Następnie wykonuje poranną toaletę ubiera się i robi lekki makijaż. Później sprząta kuchnie i robi śniadanie. Planuje wydatki, idzie na zakupy i robi obiad. W kolejnej części dnia sprząta mieszkanie i zajmuje się nagrywaniem filmiku na YouTube. Popołudniu jedzie z mężem do biura partii KORWiN, a na kolację idą do ulubionego baru mlecznego. Dzień kończy natomiast czytaniem Pisma Świętego oraz seansem filmowym z mężem.

Przymierzyła swoją suknię ślubną po 35 latach. Zupełnie nie przewidziała reakcji męża (zdjęcie ilustracyjne)Przymierzyła swoją suknię ślubną po 35 latach. Nie przewidziała reakcji męża

Na czym polega bycie TradWife?

Tradwife to skrót od "traditional wife", który zrzesza wokół siebie kobiety wybierające życie "tradycyjnej żony". Te panie chcą prowadzić życie, w którym poświęcają się domowym obowiązkom, opiekując się mężem oraz swoimi dziećmi. - Trend #TradWife czyli kobiet celebrujących rolę "tradycyjnych żon" wpisuje się w prąd nowego konserwatyzmu, który przetacza się właśnie przez Amerykę Północną i Europę. Zwolenniczki tradycyjnego podziału ról płciowych i rodzinnych wartości to często przedstawicielki młodego pokolenia, które dobrowolnie rezygnują z kariery zawodowej i osobistej niezależności, wierząc, że urodziły się po to, by spełniać się wyłącznie jako żony i matki. W tym podejściu nie ma naturalnie nic szkodliwego, o ile jest ono rzeczywistą potrzebą realizowaną z nieprzymuszonej woli - czytamy w poście opublikowanym przez Dziewuchy Dziewuchom. 

Więcej o: