Wlej do pralki czarną kawę i nastaw pranie. Zaoszczędzisz, a efekt cię zaskoczy

Co się stanie, jeśli dolejesz do swojej pralki czarną kawę i nastawisz pranie? Choć kawa to produkt, który znajdziemy praktycznie w każdej kuchni, okazuje się, że spawdza się ona nie tylko jako aromatyczny napój, który dodaje energii. Spróbuj wyprać swoje ubrania z jej dodatkiem, a efekt z pewnością cię zaskoczy.

Więcej domowych sposobów oraz trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby, które musisz znać

Każdy powinien zdawać sobie sprawę, że pranie nie ogranicza się jedynie do wrzucenia brudnej odzieży do bębna pralki i jej włączeniu. Robiąc pranie w ten sposób, można bardzo łatwo zniszczyć ubrania i znacznie skrócić ich żywotność. Nieodpowiednio prana odzież gorzej się dopiera i traci swój kolor, co negatywnie odbija się na budżecie, gdyż trzeba ją częściej wymieniać. Skrupulatne posegregowanie według kolorów, dopasowane detergenty i odpowiednia temperatury prania to klucz do sukcesu. Ponadto można także zastosować domowe sposoby, dzięki którym nasze ubrania dłużej pozostaną w dobrej kondycji. W przypadku czarnych ubrań, pomocą przyjdzie nam... kawa!

Nietypowe zastosowanie kawy. Wlej ją do pralki i ciesz się efektem

Czarne ubrania ma w szafie praktycznie każdy z nas. Co więcej, dla wielu osób jest to wręcz ulubiony kolor, który zajmuje znaczną część w garderobie. Nie da się jednak ukryć, że ciemne ubrania są jednymi z trudniejszych w utrzymaniu. Często szarzeją lub blakną i nadają się do wymiany. Jest jednak prosty trik na to, by skutecznie przedłużyć ich żywotność. Z pomocą przyjdzie ulubiony napój wielu osób, czyli kawa.

Kawa dodana do prania to skuteczny i naturalny trik, dzięki któremu ubrania dłużej zachowają ciemny kolor. Wystarczy wlać do dozownika na detergent lub do bębna pralki pół szklanki mocnej kawy (koniecznie bez fusów!) i wstawić pranie jak zwykle. Intensywny kolor kawy zapobiegnie blaknięciu ubrań, działając jak naturalny barwnik. Pamiętaj jednak, by ten trik stosować wyłącznie do czarne i ciemnych rzeczy. 

Więcej o: