Podcasty o rozwoju osobistym - szkolenie i rozrywka w jednym

Podcasty o rozwoju osobistym to wygodna forma do samodoskonalenia. W przeciwieństwie do tradycyjnych szkoleń podcasty w większości są darmowe, a ich lekka forma przynosi też dodatkową porcję rozrywki. Szukasz inspirujących tytułów? Sprawdź, czego warto posłuchać.

Podcasty o samorozwoju - znajdź mentora 

To hasło krzyczy do nas z wielu postów o rozwoju osobistym, ale prawda jest taka, że osoby, które odniosły sukces w biznesie, nie są ot, tak dostępne. Znaleźć mentora można oczywiście wśród znajomych lub rodziny, ale często nie o to nam chodzi. Jak dotrzeć do kogoś, kto jest naszym absolutnym guru, ale szanse na luźne regularne spotkania są bardziej niż nikłe? Podcasty o samorozwoju w formie luźnych dyskusji ludzi sukcesu mogą być najlepszym wyborem. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych audycji. 

Ciekawe podcasty o rozwoju osobistym znanych i lubianych ludzi sukcesu 

Podcasty to fantastyczny wynalazek, który pozwala na zaproszenie znanej osobistości i to na naszych warunkach. Rekiny biznesu mogą towarzyszyć nam w drodze do pracy lub podczas sprzątania mieszkania. Kogo warto zaprosić do naszego prywatnego świata? Listę ciekawych podcastów o rozwoju osobistym prezentujemy poniżej. 

Ciekawe podcasty o rozwoju osobistym: ranking - zagraniczne podcasty 

Ciekawe podcasty o rozwoju osobistym? Oto ranking, gdzie znajdziesz kilku zagranicznych rekinów biznesu, coachów lub osoby, które łączą wiedzę biznesową z czystą rozrywką. 

 • Gary Vee - przedsiębiorca, dyrektor generalny, inwestor, vloger i mówca publiczny prowadzi podcast skierowany do szerokiej grupy osób, które interesują się przedsiębiorczością. To ciekawa mieszanka wywiadów, dyskusji i pomysłów biznesowo-marketingowych znanych i lubianych. 
 • Tonny Robins - znany mówca i coach, który trudne dzieciństwo przekuł w sukces w dorosłym życiu. Podcast skierowany jest do osób, które naprawdę chcą popracować nad swoim biznesem, finansami, a nawet zdrowiem. 
 • Sara i Erin Foster - The World's First Podcast to audycja prowadzona przez dwie siostry, które lekki format lifestylowy przeplatają z dyskusją z udziałem specjalistów z różnych dziedzin. 
 • Rachel Hollis - Podcast RISE to ciekawa propozycja dla sprzedawców lub osób, których praca polega na bezpośrednim kontakcie z klientami. 

Ciekawe podcasty o rozwoju osobistym - lista polskich audycji 

Na rodzimym podwórku także funkcjonuje wiele ciekawych tytułów z dobrymi radami i gotowymi pomysłami na biznes. Każdy, kto chce ogarnąć swoje finanse lub lepiej zarządzać czasem powinien sprawdzić listę polskich ciekawych podcastów o rozwoju osobistym: 

 • Stacja Zmiana
 • Więcej niż zdrowe odżywianie
 • Rozwój osobisty dla każdego
 • Pani Swojego Czasu
 • Biedrzycka Publikuje (Nie) poradnik
 • Podcast charyzmatyczny
 • Więcej niż oszczędzanie pieniędzy
 • Słuchaj i działaj

Zobacz też: Podcasty o filozofii. Lista ciekawych podcastów filozoficznych

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku
Więcej o: