Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Sięgając po alternatywne i domowe sposoby wybielania zębów, powinniśmy pamiętać o zachowaniu środków ostrożności. Niekiedy szybkie efekty wizualne mogą być w konsekwencji negatywne dla naszego zdrowia. Jednym z popularnych produktów używanych do wybielania szkliwa jest dostępna w każdej kuchni — soda oczyszczona. Na co należy zwracać uwagę stosując ten sposób, by nie zagroził zdrowiu naszych zębów?
Soda oczyszczona może być stosowana jako środek do wybielania zębów. Metoda ta zyskała wielu zwolenników, dzięki szybkim efektom — nawet po pierwszym użyciu. Działanie tej metody polega na właściwościach ściernych sody oczyszczonej. Bielsze zęby już po jednym zastosowaniu to wynik mechanicznego działania, które może się skończyć negatywnymi skutkami dla naszego szkliwa. Chcąc utrzymać efekt białych zębów, powtarzamy zabieg i wpadamy w błędne koło, którego skutki odczuwamy w podrażnieniach oraz bólach. Uszkadzając nasze szkliwo, zmniejszamy jego odporność oraz narażamy nasz uśmiech na większą tendencję do przebarwień. Warto też wiedzieć, że szkliwo nie regeneruje się, więc konsekwencje naruszenia go mogą się skończyć bardzo negatywnie.
. Shutterstock
Mycie zębów sodą polega na nałożeniu na szczoteczkę do zębów kuchennej sody oczyszczonej. Gdy zmieszamy sodę z małą ilością wody to otrzymamy pastę do mycia zębów. Użycie jej pomoże w pozbyciu się kamienia nazębnego i sporej ilości przebarwień. Soda nie posiada żadnych właściwości wybielających, ma ona jedynie działanie mechaniczne.
Dużą rolę odgrywa stosowanie się do zasad utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej. Wystarczy stosowanie się do kilku zaleceń, by utrzymać i poprawić wygląd swojego uśmiechu.
Zanim zdecydujesz się na wykorzystanie i zastosowanie jednej z domowych metod wybielania zębów warto zaznajomić się z konsekwencjami oraz często, nieodwracalnymi skutkami ubocznymi.
Mycie zębów Drazen Zigic / Shutterstock