Zwiń folę aluminiową w kulkę i wrzuć ją do zmywarki. Efekty cię zaskoczą

Co się stanie, jeśli zwiniesz w kulkę kawałek folii aluminiowej, wrzucisz do zmywarki i umyjesz naczynia? Okazuje się, że folia aluminiowa może w ten sposób rozwiązać problem, z którym od czasu do czasu boryka się każdy z nas. Możesz w ten sposób sporo zaoszczędzić!

Więcej nietypowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Makaron w suszarce do sałaty? Triki, na które nie wpadniecie sami

TikTok to portal społecznościowy, który w ostatnim czasie robi na świecie prawdziwą furorę. Użytkowniczki oraz użytkownicy dzielą się tam krótkimi i dynamicznymi filmikami, które dotyczą przeróżnych tematów. Znajdziemy tam bowiem zarówno układy taneczne, trendy makijażowe, fryzjerskie triki, czy też niezwykle przydatne i zaskakujące domowe sposoby. Jakiś czas temu na TikToku pojawił się genialna i jednocześnie banalnie prosta metoda z folią aluminiową w roli głównej. Ma ona być odpowiedzią na jeden z popularnych problemów, który pojawia się przy myciu sztućców w zmywarce.

Nietypowe zastosowanie folii aluminiowej. Zrób z niej kulkę, wrzuć do zmywarki i ciesz się efektami

Nie da się ukryć, że folia aluminiowa to jedna z tych rzeczy w naszych domach, która ma naprawdę wiele świetnych zastosowań. Okazuje się jednak, że o wielu z nich nie często nie mamy pojęcia. Czasem po wyjęciu sztućców lub naczyń ze zmywarki okazuje się, że nadal pozostały na nich uporczywe resztki jedzenia lub osad. Odpowiedzią na ten problem jest właśnie trik, który polega na umieszczeniu kulki folii aluminiowej w zmywarce.

Australijka Carolina McCauley, która prowadzi na TikToku konto z domowymi hakami pokazała, jaki za pomocą folii aluminiowej zapewnić sztućcom idealną czystość i połysk. Podobno dzieje się tak nie dlatego, że folia w jakiś sposób szoruje naczynia, lecz ze względu na reakcję chemiczną zachodzącą między aluminium, a składnikami tabletek do zmywarki. Wystarczy zatem z kawałka folii aluminiowej zrobić kulkę i umieść ją w koszyku na sztućce w zmywarce. Następnie wrzucić tabletkę czyszczącą i nastawić wybrany program. Na koniec pozostaje już cieszyć się efektami.

Więcej o: