7 najdziwniejszych zwierząt domowych. Polacy mają je w swoich domach. Świnki, mrówki, karaluchy i inne

Zastanawialiście się kiedyś jakie najdziwniejsze zwierzęta trzymane są w polskich domach? Dziś przedstawimy wam 7 najdziwniejszych zwierząt domowych. Znajdują się pośród nich miniaturowe świnki, ale także wiewiórki czy jeże.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Na świecie żyje na ten moment ponad 1,3 mln gatunków zwierząt. Wśród takiej różnorodności człowiek nie musi ograniczać się w wyborze pupila. Przedstawimy dziś kilka oryginalnych propozycji zwierząt domowych.

Zobacz wideo Kinia wyznała, że nawiązała dobry kontakt ze zwierzętami

Najdziwniejsze zwierzęta domowe to między innymi jeż lub świnka

W ostatnim czasie w Polsce i na świecie zapanowała moda na świnki miniaturki. Zwierzątka te są niezwykle sympatyczne i inteligentne. Ponadto łatwo przywiązują się do człowieka i bardzo szybko się uczą. Żyją średnio ok. 15-20 lat i osiągają 30-40 cm, ważą zwykle ok. 30 kg. Są bardzo aktywne, uwielbiają ryć w ziemi i taplać się w błocie.

 

Jeże również możemy zaliczyć do dziwnych pupili. Są one bardzo wdzięczne i pożyteczne. Nie możemy jednak złapać jeża żyjącego na wolności. W domu trzymać można tylko niektóre gatunki tych zwierząt: np. pigmejskie jeże afrykańskie. Osiągają one długość 15-25 cm, żyją do 6 lat. Są bardzo łagodne, a dodatkowo są aktywnie głównie nocą.

 

Dziwny pupil, czyli wiewiórka domowa: cena tego zwierzęcia nie jest wysoka

Wiewiórka domowa pochodzi z hodowli i jest przeznaczona do życia w warunkach mieszkalnych. To zwierzęta bardzo żywiołowe, ruchliwe i ciekawskie. Żyją około 6 lat a najpopularniejsza domowa wiewiórka to burunduk, nazwany wiewiórką syberyjską. Cena zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a mogą osiągnąć nawet kilkaset złotych.

 

Pupilem nie musi być tylko ssak. Co powiecie na owady?

Liściec to owad w Polsce raczej mało znany. Jednak każdy, kto chce, może mieć takiego oryginalnie wyglądającego zwierzaka. Liściec może mieszkać w terrarium. Jak na owada wyróżnia się dosyć pokaźnymi rozmiarami. Samica ma niekiedy ponad 7 cm długości, a nieco mniejszy od niej samiec maksymalnie 6 cm.

 

Mrówki hodowlane to kolejny ciekawy zwierzak domowy, a raczej zwierzaki. Hodowla mrówek w domu jest bezzapachowa, nie uczula i wymaga niewiele zachodu. Może też być prawdziwą przygodą dla dzieci zainteresowanych przyrodą.

 

Przyciągające wzrok swoim nietuzinkowym wyglądem i chętnie wygrzewające się na gałązkach patyczaki mogą stanowić niebanalną ozdobę pokoju, a co najważniejsze stworzyć doskonałą okazję do nauki odpowiedzialności za drugą istotę dla dzieci.

 

Jednym z najdziwniejszych propozycji tego zestawienia jest zwierzątko, które nie alergizuje, nie trzeba z nim wychodzić, mało kosztuje, czyli karaluch. Hoduje się je najczęściej jako pokarm dla innych gatunków, ale także ze względu na swój oryginalny i egzotyczny wygląd.

 
Więcej o: