Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? Wystarczy 1 minuta a efekt będzie zaskakujący

Czysta pralka to czyste pranie, dlatego warto zadbać o regularne czyszczenie tego urządzenia. Można to zrobić za pomocą tabletki do zmywarki. Jest to sposób, który nie pochłania dużo czasu, zaś efekt jest zniewalający. Sprawdź metodę stosowaną i uwielbianą przez wiele osób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie chcesz tracić czasu na długie sprzątanie? Istnieje prosty sposób na sprytne zadbanie o czystość pralki. Stosowane w kuchni tabletki do zmywarki mają szerokie spektrum możliwości, również w przypadku pralek. Osadzający się w nich brud pójdzie w niepamięć dzięki zastosowaniu tej metody.

Zobacz wideo Moda zrównoważona albo eco aware - czym jest? Jak zmienia się branża?

Jak dbać o czystość pralki? Rzeczy, na które wcześniej nie zwracałeś uwagi

Pralka utrzymana w dobrym stanie gwarantuje nam świeżość i czystość ubrań, ale przede wszystkim pozwoli zachować jej dłuższą żywotność. Brud, osad i inne zanieczyszczenia przenikają w strategiczne i trudno dostępne miejsca, które odpowiadają za przepływ wody i jakość prania. Dbanie o czystość naszej pralki traktujmy jak inwestycję w jej bezawaryjne funkcjonowanie. Pralka to dość skomplikowane urządzenie, pełniące wiele funkcji. Regularne czyszczenie każdej z części, czyli uszczelki, filtru, szuflady oraz komory zapewni efekty widoczne gołym okiem.

pralkapralka Fot. Electrolux

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? Prosty sposób

Czysta pralka to istotna sprawa w codziennym jej użytkowaniu. Dlatego warto pamiętać o jej regularnym czyszczeniu. Sporo brudu osadza się w urządzeniu i wpływa na jakość prania, a nawet na sprawne funkcjonowanie pralki.

W celu zaoszczędzenia wielu kłopotów, zmartwień oraz pieniędzy powinniśmy zastosować tę prostą metodę czyszczenia. Wystarczą dwie tabletki do zmywarki oraz trochę czasu, a korzyści będą satysfakcjonujące. Warto pamiętać również o zadbaniu nie tylko o bęben pralki, ale również jej pozostałe części takie jak: filtr, uszczelkę, pojemnik na środki czystości do prania, oraz komorę, w której znajduje się pojemnik.

Czyszczenie bębna pralki przy użyciu tabletki do zmywarki. Instrukcja 

  1.  Opróżnij wnętrze pralki, jeśli coś się w niej znajduje. 
  2.  Do pustego bębna wrzuć dwie tabletki do zmywarki.
  3.  Ustaw program z temperaturą 60°C.
  4.  Po zakończeniu programu otwórz drzwiczki pralki. Gotowe!

Warto w ten sposób czyścić pralkę przynajmniej raz na pół roku. Czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki pozwoli nie tylko odświeżyć pralkę i nasze pranie, lecz również skutecznie pozbyć się bakterii oraz zarazków. 

Więcej o: