Ciężarna matka trójki dzieci pokazała bałagan w domu. "Współczuję ludziom, dla których porządek w domu jest czegokolwiek miarą"

Ciężarna mama trójki dzieci w akcie sprzeciwu wobec wyidealizowanego obrazu macierzyństwa, jaki kreowany jest w social mediach, postanowiła pokazać, jak przytłaczająca może być rzeczywistość rodzica. Nagranie panującego w jej domu bałaganu błyskawicznie obiegło media społecznościowe, wzbudzając wśród internautów mieszane uczucia.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

TikTokerka, która jest w ciąży ze swoim czwartym dzieckiem, postanowiła sprzeciwić się wyidealizowanemu obrazowi macierzyństwa, jaki promowany jest obecnie w social mediach. Kobieta postanowiła pokazać, jaki bałagan panuje jej w domu przy trójce dzieci. Jak przyznała, zapanowanie nad gromadką małych dzieci jest dla niej niełatwym wyzwaniem i nie zawsze wystarcza jej czasu czy też siły na posprzątanie panującego w domu rozgardiaszu. Jak twierdzi, jej rzeczywistość częściej przypomina chaos, niż panujący w social mediach ład i porządek.

Zobacz wideo

"W życiu nie miałam takiego bałaganu"

- Chcę tylko pokazać wszystkim, jak wygląda mój dom, ponieważ jest wiele nagrań o tych wszystkich wnętrzach, które są piękne – czyste i nieskazitelne oraz estetyczne - zaczęła kobieta, oprowadzając internautów po swoim domu, w którym mogliśmy zobaczyć zalegające na blatach i w zlewie naczynia, stosy ubrań oraz porozrzucane wszędzie zabawki. - To nie jest konkurs i każdy ma inne priorytety. Schludny dom nie oznacza, że jesteś lepszym rodzicem - zapewniła w kolejnym wideo.

Jej nagranie podzieliło internautów. Część z nich rzeczywiście zgodziła się, że przy gromadce dzieci trudno o porządek, jednak równie wiele osób oskarżyło ją po prostu o niedbalstwo.

Nicole AkonchongNicole z "Top Model" zaskoczyła radykalną metamorfozą. Fani: "Jak młoda Whitney Houston!"

- Sorry... mamy trójkę dzieci, oboje pracujemy, zmywarki nie mamy i nikogo do pomocy w domu, ale w życiu takiej kuchni nie mialam - napisała jedna z internautek. - Ja z 4 dzieci nie miałam nigdy takiego syfu i pracując...brak organizacji i lenistwo matki nic więcej - stwierdziła dosadnie następna z czytelniczek.

- Ja mam 3 dzieci, dom 200 m, ale w życiu nie miałam takiego bałaganu. Wystarczy, że po zabawie odkładamy zabawki na swoje miejsce. Podczas gotowania sprzątam na bieżąco. Po spacerku dzieci same układają buty i proszą, abym powiesiła ich kurteczki … Jak dzieci widzą ze rodzice sprzątają po sobie, to one robią to samo. Każde dziecko angażuje do pomocy podczas sprzątania, prania, wycierania kurzu (...) - dodała kolejna, dzieląc się swoim sposobem na porządek.

Wśród komentujących znalazło się jednak wiele osób, stających po stronie kobiety. - Ja szczerze powiem, że tak może wyglądać kuchnia nawet po jednym dniu przy dzieciach i wcale mnie to nie dziwi - napisała jedna z komentujących. - Mi wystarczy pół dnia i tak u mnie wygląda, a dziecko mam jedno. Jestem niezorganizowana, ale to nie znaczy, że jestem gorszą matką, a tym bardziej że jestem gorszym człowiekiem. Nawet trochę współczuję ludziom, dla których porządek w domu jest czegokolwiek miarą - dodała kolejna.

Użyła kleju zamiast lakieru do włosów i przeżyła horror. Jak teraz wygląda? (zdjęcie ilustracyjne)Użyła kleju zamiast lakieru do włosów i przeżyła horror. Jak wygląda rok po wypadku?

Więcej o: