Znana youtuberka w ogniu krytyki za filmik z bezdomnym. Korwin-Piotrowska komentuje: "To jest bydło"

Znana polska Youtuberka nagrała bezdomnego, który poprosił ją o jedzenie. Nagranie w internecie wywołało ogromną falę krytyki, bo wspólnie z chirurgiem plastycznym Pawłem Siastałą wyśmiewała mężczyznę w kryzysie bezdomności. Głos w sprawie zabrała Karolina Korwin-Piotrowska.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Dorota Goldmann, czyli znana youtuberka Olfaktoria regularnie publikuje filmiki i posty w swoich social mediach. Znana jest z zamiłowania do drogich, luksusowych ubrań, dodatków i perfum. Największą popularność w sieci zyskała dzięki filmikowi "8 cech idealnego faceta", w którym opowiedziała o wysokich wymaganiach co do mężczyzn. \Wszystkich tych, którzy zarabiają średnią krajową, nazwała nieudacznikami. To wywołało wielkie oburzenie wśród internautów, ale i pozwoliło Dorocie Goldmann zyskać popularność w sieci. Tym razem skandal z jej udziałem jest zdecydowanie większy, bo to, co zrobiła w stosunku do bezdomnego mężczyzny, według wielu jest oburzające. 

Zobacz wideo Na vlogowaniu można się dorobić, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach

Olfaktoria wyśmiewała bezdomnego, który prosił ją o jedzenie 

Dorota Goldmann wspólnie z przyjacielem, chirurgiem plastycznym Pawłem Siastałą wybrała się do jednego z fast-foodów. Całe spotkanie relacjonowali w relacji live na TikToku. Tuż przed wejściem do fast-fooda przyjaciół zaczepił bezdomny, który poprosił ich najpierw o 2,50 zł. Olfaktoria i chirurg plastyczny śmiejąc się, odpowiedzieli, że nie dadzą mu pieniędzy, ale mogą mu kupić frytki. Mężczyzna odpowiedział, że zamiast frytek wolałby kiełbasę. W międzyczasie poprosił, żeby go nie nagrywać. Oczywiście przyjaciele nic sobie nie zrobili z prośby bezdomnego i dalej prowadzili relację live. To wywołało ogromne oburzenie internautów, tym większe, że Dorota Goldmann i Paweł Siastala cały czas się z niego śmiali. Chwilę później na profilu instagramowym Olfaktorii pojawiło się zdjęcie mężczyzny, któremu przyjaciele ostatecznie kupili posiłek. Oczywiście szybko zniknęło z internetu. 

Karolina Korwin-Piotrowska komentuje zachowanie Olfaktorii 

Głos w sprawie zabrała Karolina Korwin-Piotrowska, która na swoim profilu napisała tak: 

To jest piekło. To jest bydło. Brak słów. Powtarzam: nie piszcie mi "niech pani coś zrobi", ja tej patologii nie śledzę. Ktoś daje jej napęd. Ktoś jej daje zasięgi. I poczucie bezkarności. Po prostu odlajkujcie te profile. Nie dawajcie im napędu.

Dziennikarka tak jak większość internautów była oburzona tym, że znajomi nagrywali mężczyznę bez jego zgody. -"Ten człowiek w kryzysie bezdomności prosił, by go nie filmować. Jakim zj**em trzeba być, by to zrobić?" - napisała. Pod koniec zwróciła się do chirurga plastycznego: "Rozumiem, że jest pan dumny z promocji kosztem osoby w kryzysie bezdomności. Brawo." W swoim poście na Instagramie zaapelowała również do swoich odbiorców:

Nie promujcie patologii.
 
Więcej o: