Jak wyczyścić piekarnik domowym sposobem? Te trzy metody sprawią, że urządzenie będzie lśnić jak nowe!

Czyszczenie piekarnika może być trudnym zadaniem, szczególnie jeśli mamy do czynienia z zaschniętymi zabrudzeniami. Ich pozbycie się wcale nie musi oznaczać zakupu kosztownych środków. Do dyspozycji jest wiele domowych sposobów, których efekt Cię zaskoczy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Wazelina, szare mydło, zmywacz mogą mieć inne zastosowanie

Regularne czyszczenie piekarnika na pewno pomoże nam pozbyć się problemu przypalonych i zaschniętych zabrudzeń. Niestety nie zawsze o tym pamiętamy, ale często też przygotowywane potrawy mogą w piekarniku sprawić różne niespodzianki. Jeśli poszukujesz skutecznego sposobu na doczyszczenie piekarnika, to te propozycje będą strzałem w dziesiątkę. 

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Ten sposób jest niezwykle prosty

Tabletki do zmywarki świetnie sprawdzą się jako środek do czyszczenia nie tylko naczyń, ale i piekarnika. Wystarczy, że umieścimy jedną w blaszce do pieczenia i zalejemy wrzątkiem, a następnie umieścimy w piekarniku nagrzanym do 100 stopni. Po dwóch godzinach dostrzeżesz zaskakujące efekty. Para osiadająca na ściankach na skutek rozpuszczania się tabletki, zmiękczy wszelkie zabrudzenia. Po tym czasie wystarczy już tylko wyjąć blachę i przetrzeć wnętrze piekarnika wilgotną szmatką. 

Nie masz zmywarki? Do czyszczenia piekarnika wykorzystaj sodę oczyszczoną

Soda oczyszczona to obowiązkowy punkt w każdej kuchni. Jej wszechstronne zastosowanie jest wręcz zaskakujące. Z powodzeniem wyczyścimy przy jej wykorzystaniu zabrudzoną umywalkę, usuniemy kamień z czajnika, wybielimy firanki czy odświeżymy dywan. Dodatkowo doskonale poradzi sobie z zabrudzeniami piekarnika. Należ jedynie posypać proszkiem przypalone resztki jedzenia, a później spryskać to wodą. Po godzinie usuwamy roztwór, przecierając piekarnik wilgotną szmatką. 

Zabrudzeniom warto zapobiegać. W tej roli świetnie sprawdzi się ocet 

Zamiast poszukiwać sposobu na silne zabrudzenia, możemy im zapobiegać. Raz w tygodniu warto przecierać szmatką wnętrze piekarnika roztworem przygotowanym z wody i octu (proporcja jeden do jednego). Nie trzeba obawiać się nieprzyjemnego zapachu, gdyż szybko się on ulotni. Osoby, które chciałyby go jednak zniwelować, mogą dodać do roztworu kilka kropel płynu do mycia naczyń. 

Więcej o: