Jak wybielić zęby domowymi sposobami? Ten produkt za 2 zł da efekt, jak po wizycie w salonie!

Przebarwienia zębów u każdego mogą wynikać z różnych przyczyn, lecz bez wątpienia potrafią zamienić się w uporczywy problem wywołujący dyskomfort. Profesjonalne usługi wybielania mogą wiązać się z bardzo wysokimi kosztami. Mamy dla was równie sprawdzone sposoby, które nie pochłoną majątku z domowego budżetu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nieświeży oddech. Co może być jego przyczyną [NaZdrowie]

Zauważając pojawiające się na zębach przebarwienia, warto działać od razu. Oczywiście w takim przypadku najlepiej udać się do gabinetu stomatologicznego. Niestety nie każdy domowy budżet jest w stanie udźwignąć kosztowne zabiegi wybielające. W takim przypadku polecamy jeden z poniższych sposobów, który bez problemu wykonacie w domu, zaoszczędzając przy tym sporą ilość pieniędzy. 

Jak wybielić zęby domowym sposobem? Wykorzystaj właściwości kurkumy 

Tę przyprawę dostaniemy w praktycznie każdym sklepie, a jej koszt to około 2-3 zł. Kurkuma, choć potrawy barwi na kolor żółty, to w przypadku zębów przynosi zupełnie odwrotny efekt. Ma ona bowiem działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Sproszkowaną kurkumę wystarczy dodać do pasty na zęby używanej na co dzień. Efekt zauważymy już po około 5 myciach, jednak co ważne nie powinniśmy korzystać z tej metody codziennie — najlepiej do 3 razy w tygodniu. 

Wybielanie zębów w domu może być niezwykle proste. Potrzebujesz jedynie banana 

Tak dobrze widzicie — banana, a dokładniej jego skórki. Ma ona składniki wspomagające walkę z kamieniem nazębnym. Po umyciu zębów należy przetrzeć je wewnętrzną częścią skórki po dojrzałym bananie. Masaż powinniśmy wykonywać około 2 minut i co najważniejsze możemy to robić nawet codziennie. Naloty i żółte przebarwienia zaczną znikać stopniowo po upływie około 2 tygodni. 

Aktywny węgiel powraca do łask. Wybielanie zębów domowym sposobem przy jego użyciu da zaskakujące efekty 

W aptece aktywny węgiel możemy otrzymać w formie tabletek, proszku lub kapsułek. Jest on chętnie wykorzystywany, dzięki swojej właściwości pochłaniania zanieczyszczeń. W przypadku mycia zębów pozwala on podczas regularnego stosowania, uzyskać biało-perłowy kolor. Wystarczy dodać trochę sproszkowanego węgla aktywnego do pasty i myć taką mieszanką zęby 2 razy w tygodniu. 

Więcej o: