Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Aloes zawiera ponad 200 aktywnych czynników wpływających na odżywienie i pielęgnację włosów. Stosowanie aloesu wpływa też dobroczynnie na kondycję skóry głowy. Zawarte w nim witaminy i inne składniki wzmacniają, odżywiają i dodają blasku włosom. W jakiej formie najlepiej stosować aloes na włosy?
Sam aloes nakładany na włosy może nie przynieść takich efektów jak w połączeniu z olejem roślinnym. Przed pierwszym użyciem aloesu na włosy warto wykonać próbę uczuleniową. Niektórych może on uczulać i powodować niepożądane skutki. Aloes to humektant, który oprócz nawilżenia może również spowodować puszenie się włosów. Trzeba to mieć na uwadze, szczególnie w deszczowe dni, gdy poziom wilgotności w powietrzu jest zdecydowanie wyższy.
Aloes to humektant, który posiada wyjątkowe właściwości nawilżające, które kumulują i zatrzymują wodę w strukturze włosa. Aloes jest substancją rozpuszczalną, więc łatwo wypłukuje się z włosów. PH aloesu skutecznie przyczynia się do wygładzenia łusek, dzięki czemu włosy stają się gładkie i lśniące. Najważniejsze właściwości aloesu to:
Najprostszym sposobem wykorzystania aloesu w pielęgnacji włosów jest użycie go w postaci żelu. Zanim go kupimy, warto zwrócić uwagę na jego skład. Dobrą propozycją będzie preparat, który w składzie będzie zawierał minimum 98% czystego żelu prosto z aloesu. Najlepiej, żeby wykonany był metodą wyodrębniania składników na zimno, która gwarantuje czystość i jakość produktu.
Jednym ze sposobów nakładania aloesu na włosy jest użycie preparatu jako wcierki na skórę głowy. Żel nakładamy bezpośrednio na skórę głowy na sucho lub zaraz po umyciu, wykonując przy tym delikatny masaż.
Drugim sposobem użycia żelu z aloesu to zrobienie z niego maski do włosów. Wystarczy zmieszać substancję z oliwą z oliwek, miodem lub cytryną, a także ulubioną odżywką. Poprawi to konsystencję maseczki, ale również zwiększy właściwości nawilżające preparatu.