Nie wyrzucaj podartych rajstop! Przetrzyj nimi lustra lub okna. Efekt cię zaskoczy

Po jednym założeniu w rajstopach pojawia się oczko i już nie nadają się do noszenia? Wcale nie musisz ich wyrzucać! Takie rajstopy mogą przydać ci się m.in. podczas domowych porządków. Sprawdź, co się stanie, jak przetrzesz nimi lustra lub okna. Inny sposób nie będzie ci już potrzebny.

Więcej trików i domowych sposobów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki tym trikom ułatwisz sobie życie

Nie da się ukryć, że rajstopy nie należą raczej do ulubionych elementów kobiecej garderoby. Dla wielu pań są one bowiem nie tylko niewygodne, lecz także bardzo często drą się po zaledwie kilku założeniach. Wystarczy zahaczyć o coś lub zbyt mocno naciągnąć podczas nakładania, by pojawiły się na nich nieestetyczne oczka. Jednak nawet w takiej sytuacji nie musisz ich od razu wyrzucać. Otóż znaleziono dla nich wiele innych zastosowań, o których wiele osób nie ma obecnie pojęcia.

Nietypowe zastosowanie zużytych rajstop. Przetrzyj nimi lustra, szyby lub buty i ciesz się efektem

Idealnie lśniące lustra i szyby dzięki rajstopom? Tak! To znany od lat sposób, który z pewnością doskonale znany jest naszym mamom i babciom. Wystarczy jedynie zwinąć je w kulkę i przetrzeć wybraną powierzchnię, by pozbyć się wszelkich uporczywych smug czy drobnych zabrudzeń. Co więcej, nie tylko lustra mogą zyskać perfekcyjny połysk dzięki starym i zużytym rajstopom. Dokładnie taki sam efekt uzyskać można polerując nimi świeżo wypastowane skórzane buty. Proste, genialne i niezwykle efektowne.

Inne zastosowania podartych rajstop

Zużyte rajstopy świetnie sprawdzą się również w domach, w których obecne są zwierzaki, a sierść znaleźć można dosłownie wszędzie. Jak usunąć ją z kanapy, foteli czy dywanu? Wystarczy, że zwilżysz rajstopy, naciągniesz na szczotkę i przeciągniesz po pokrytej sierścią powierzchni. Efekt wow gwarantowany. Innym genialnym trikiem na wykorzystanie starych rajstop jest użycie ich, by znaleźć drobne, zgubione przedmioty. Ulubiony kolczyk wylądował na włochatym dywanie? Naciągnij rajstopy na rurę od odkurzacza, zabezpiecz gumką i włącz urządzenie. Odkurz w ten sposób miejsce, gdzie zgubiłaś dany przedmiot, a prawdopodobnie szybko go znajdziesz, gdyż zatrzyma się on na siatce utworzonej z rajstop.

Więcej o: