Ten peeling do skóry głowy zmniejszy wypadanie włosów. Potrzebujesz do niego tylko dwóch składników!

Jeśli zależy nam na zdrowych i lśniących włosach, to równie dużą uwagę podczas pielęgnacji powinniśmy skupić na skórze głowy. W tym celu nie musimy wydawać pieniędzy na specjalistyczne i drogie kosmetyki. Równie zniewalające efekty przyniesie domowy peeling do skóry głowy. Jak go wykonać? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak Wiktora Gąsiewska dba o włosy? Są "oporne"

Dbając o włosy, nie zapominajmy o skórze głowy. Peeling może bowiem przyspieszyć procesy regeneracyjne, ale też znormalizować wydzielanie sebum, dzięki czemu włosy będą dłużej pozostawać świeże. Zdradzimy Wam sposób na trzy domowe peelingi do skóry głowy, których regularne stosowanie może zdziałać prawdziwe cuda

Kawowy peeling do skóry głowy zmniejszy wypadanie włosów i pobudzi je do wzrostu

Szampon łączymy z trzema łyżkami fusów z kawy. Taką mieszanką wykonujemy delikatny masaż skóry głowy przez około 10 minut. Po tym czasie bardzo dokładnie płuczemy włosy. Kofeina zawarta w kawie doskonale stymuluje cebulki włosów, pobudzając je do wzrostu. Dodatkowym atutem tego peelingu jest zmniejszenie problemu wypadania włosów, dzięki czemu staną się one gęściejsze.

Domowy peeling do skóry głowy z solą będzie doskonały do włosów przetłuszczających się 

Kolejną metodą jest dodanie do szamponu trzech łyżek soli drobnoziarnistej. Mieszankę nakładamy na zwilżoną ciepłą wodą skórę głowy. Wykonujemy bardzo delikatny masaż i spłukujemy całość. Taki peeling pomoże osobom z problemem nadmiernie przetłuszczających się włosów. Należy jednak pamiętać, że nie wykonujemy tego peelingu, gdy na skórze występują jakiekolwiek podrażnienia, a sól obowiązkowo musi być drobnoziarnista. Gruboziarnista sól może spowodować podrażnienia. 

Cukrowy peeling do skóry głowy pomoże wchłaniać włosom większą ilość składników odżywczych

Do tego peelingu potrzebujemy nieco więcej składników, bo aż czterech, a mianowicie: cukier trzcinowy, szampon, delikatny olejek eteryczny, sok lub żel aloesowy. Po wymieszaniu wszystkich składników nakładamy je na zwilżoną skórę głowy. Masaż wykonujemy przez 5 minut, po czym myjemy włosy szamponem, a następnie nakładamy odżywkę. Zdaniem peelingu cukrowego jest pobudzenie włosów do przyjęcia składników i witamin zawartych w masce regenerującej. 

Więcej o: