Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy. Te produkty za 3 zł sprawią, że będą one dłużej lśniące

Zwykły szampon nie daje sobie rady z problemem nadmiernie przetłuszczających się włosów? Wykorzystaj te sprawdzone metody domowe, dzięki którym Twoje włosy pozostaną lśniące na dłużej. Potrzebne do nich składniki znajdziemy w niemal każdej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Odkładający się łój na skórze głowy sprawia, że nasze włosy mogą wyglądać na przetłuszczone nawet po kilku godzinach od ich umycia. Z tym problemem boryka się wiele osób, a niestety często sklepowe produkty nie dają sobie z tym problemem rady. Warto w takiej sytuacji sięgnąć po domowe preparaty. Należy jednak pamiętać, że istotne jest zachowanie umiaru w ich stosowaniu, aby nie podrażnić skóry głowy. 

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy — prosta maseczka z drożdży 

Drożdże nie tylko świetnie sprawdzą się w walce z przetłuszczającymi się włosami. Jest to jednocześnie doskonała metoda na wzmocnienie mieszków włosowych i poprawę ogólnej kondycji włosów. Kostkę droższy wystarczy zalać szklanką ciepłego mleka i wetrzeć w wilgotną skórę głowy. Maseczkę pozostawiamy na 30 minut, a następnie spłukujemy włosy szamponem i nakładamy na nie odżywkę. 

Peeling do skóry głowy z sodą może zminimalizować problem włosów przetłuszczających się 

Do delikatnego szamponu dodajemy jedną łyżeczkę sody oczyszczonej i dokładnie mieszamy. Tak przygotowany szampon wmasowujemy w skórę głowy i pozostawiamy na maksymalnie 10 minut — jeśli skóra głowy jest wrażliwa to 5 minut. Spłukujemy mieszankę i dopiero jeszcze raz myjemy włosy przy wykorzystaniu już normalnego szamponu. 

Maska z płatków owsianych reguluje pracę gruczołów łojowych i wzmacnia włosy

Do przygotowania takiej maseczki będą potrzebne: 3 łyżki płatków owsianych, 200 ml wody i łyżeczka sody oczyszczonej. Płatki zalewamy gorącą wodą, a gdy wchłoną one całą wilgoć i wystygną blendujemy. Dodajemy do papki łyżeczkę sody i dokładnie mieszamy. Maseczkę nakładamy na skórę głowy i pozostawiamy na 20 minut. Spłukujemy ją letnią wodą, a następnie myjemy delikatnym szamponem. 

Płukanka z wykorzystaniem octu jabłkowego to skuteczny sposób na przetłuszczające się włosy i usunięcie nadmiaru sebum

Zakup octu jabłkowego może być nieco większym kosztem niż 3 złote, ale efekty tej metody są zachwycające. Około 0,5 l wody mieszamy z 1/4 szklanki octu jabłkowego. Po umyciu włosów wcieramy mieszankę w skórę głowy. Zostawiamy ją na 10 minut, po czym spłukujemy letnią wodą. Dla jeszcze lepszych efektów warto zaaplikować na koniec odżywkę. 

Więcej o: