Kolejne zmiany w InPost. Odbiór paczek będzie jeszcze łatwiejszy? "Skończy się szukanie paczek"

Umieszczanie paczek w innych punktach z powodu przepełnienia paczkomatów to problem, z którym boryka się wielu użytkowników InPost. Część zmian, które mają temu zapobiec, już zostały wprowadzone. Nadszedł czas na kolejne rewolucje znanego przewoźnika, które już niedługo mogą ułatwić odbiór przesyłek.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Koronawirus a handel. Jakie firmy wycofują się z Polski? Jakich sklepów stacjonarnych będzie mniej?

Część zmian, które zostały wprowadzone od nowego roku przez firmę InPost to wynik skarg napływających do UOKiK. Okazuje się, że na tym nie koniec rewolucji. InPost szykuje rozwiązania, dzięki którym odbiór paczek może zostać jeszcze bardziej usprawniony. 

Zmiany w InPost 2022. Trzy istotne rozwiązania, które wprowadził przewoźnik 

Interwencja Prezesa UOKiK zmusiła InPost do wprowadzenia nowych zasad w odbiorze i nadawaniu przesyłek. Mowa tutaj o: 

  • przekierowaniu paczki — w przypadku przepełnienia paczkomatu kurier może umieścić przesyłkę w punkcie oddalonym do 2 km w linii prostej na 24 godziny. Po tym czasie paczka musi wrócić do docelowo wybranego paczkomatu, gdzie klient na jej odbiór będzie miał 48 godzin, 
  • brak dodatkowych opłat — kara w wysokości 3,68 zł była naliczana w przypadku błędnego wskazania wymiarów przesyłki po jej nadaniu. Od teraz opłaty dodatkowe za rozbieżność między rzeczywistym a zadeklarowanym rozmiarem paczki nie będą naliczane,
  • wydłużenie czasu na odbiór — dotyczy do paczek dostarczonych w soboty do punktów umieszczonych wewnątrz placówek handlowych nieczynnych w niedzielę. 

Paczkomaty w centach handlowych? Wkrótce może być ich coraz więcej 

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez portal RadioZet.pl, InPost zajmuje coraz więcej miejsc w galeriach po bankrutujących w pandemii sklepach. Firma, wykorzystując tę sytuację, przejmuje takie lokale, otwierając w nich punkt z paczkomatami. Nie jest to jeden paczkomat znajdujący się na terenie galerii, a całe odrębne pomieszczenie. Jeden z takich punktów możemy znaleźć w Warszawie w Galerii Renova, który jest czynny od 10:00 do 21:00. 

InPost łączy także siły z Żabką. Paczkomaty InDoor pojawią się w popularnej sieciówce

Coraz większa liczba paczkomatów ma zmniejszyć problem z niedostępnością wybieranych przez klientów punktu odbioru. Paczkomaty już możemy spotkać niemal na każdym kroku, a na tym jeszcze nie koniec. W popularnych sklepach Żabka pojawią się paczkomaty typu InDoor. Takie rozwiązania ucieszą użytkowników, którzy zwracali uwagę na pojawiający się problem z dostępnością wybranych paczkomatów: 

Jak mnie to wkurzało, mam paczkomat pod nosem, a ja musiałem gonić po całym mieście. Nareszcie, skończy się szukanie paczek, po całym mieście.
Ja rozumiem, że paczka się nie mieści w zajętym paczkomacie, ale u mnie zwykle jest przekierowywana do paczkomatu, do którego nie mam łatwego dostępu, bo jest np. na terenie płatnego parkingu. 
Więcej o: