Wrzuć czosnek do toalety zanim pójdziesz spać. Efekt tego triku cię zaskoczy

Co się stanie jeśli wrzucisz czosnek do toalety przed snem? Okazuje się, że oprócz walorów smakowych i zdrowotnych, ma on również wiele innych, wręcz zaskakujących zastosowań. Możesz dzięki temu trikowi sporo zaoszczędzić.

Więcej porad i domowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy masz w swojej łazience. Mogą mieć jednak inne zastosowanie

Czosnek to roślina, która posiada cenne właściwości, które doskonale znane są większości z nas. W jednym małym ząbku znajduje się bowiem bogactwo substancji leczniczych, m.in. takich jak związki flawonoidowe, aminokwasy, saponiny, a także różnorakie witaminy typu C, B1, B2, PP, prowitamina A, czy rzadkie mikroelementy m.in. kobalt, chrom i nikiel. Najistotniejsza w czosnku jest jednak obecność olejków eterycznych, które zawierają siarczki i allicynę, która działa m.in. przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybiczo.

Co zrobić, by po kawie nie zostały ci zatkane rury? Fusy usuwaj tylko w ten sposób (zdjęcie ilustracyjne)Co zrobić, by po kawie nie zostały ci zatkane rury? Fusy usuwaj tylko w ten sposób

Nietypowe zastosowanie czosnku. Włóż go do toalety przed snem i ciesz się efektami

Chyba każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że toaleta to jedno z najbrudniejszych miejsc w naszych domach. Jest bowiem siedliskiem wielu niebezpiecznych bakterii (w tym bardzo groźnej E. coli), wirusów oraz grzybów. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest regularne i i bardzo dokładne czyszczenie muszli klozetowej. W tym celu można użyć produktów, które już mamy w domu, np. czosnek. Do dezynfekcji toalety, wystarczy zaledwie jeden, maksymalnie dwa ząbki. Ten naturalny, domowy sposób pomaga chronić przed rozwojem bakterii oraz grzybów. 

W tym celu wystarczy obrać ząbek czosnku, przekroić na pół i wrzuć go do sedesu. Najlepiej wykonać tę czynność wieczorem, tuż przed pójściem spać, gdyż w nocy znacznie rzadziej (albo wcale) korzysta się z toalety. Rano wystarczy spłukać wodę. Jest to naturalny sposób, a co za tym idzie nieco delikatniejszy niż chemia, zatem warto wykonywać ją regularnie raz/dwa razy w tygodniu.

Wrzuć do pralki aspirynę i nastaw pranie. Sporo zaoszczędzisz, a efekt cię zachwyci (zdjęcie ilustracyjne)Wrzuć do pralki aspirynę i nastaw pranie. Zaoszczędzisz, a efekt cię zachwyci

Jeśli natomiast szukasz sposobu na żółte plamy, zagotuj trzy ząbki czosnku w dwóch szklankach wody i dodaj do niej torebkę herbaty. Pozostaw miksturę do zaparzenia, a po wystygnięciu wlej ją do muszli klozetowej i pozostaw na kilka godzin.

Więcej o: