Walentynki nie tylko dla zakochanych. Najlepsze filmy romantyczne do obejrzenia również z koleżanką

Złożyłaś już życzenia walentynkowe dla chłopaka? Jeżeli spotykacie się dopiero wieczorem, może warto zaplanować ten czas przy wspólnym seansie romantycznego filmu? Oto nasza lista filmów romantycznych, które możesz obejrzeć w Walentynki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Walentynki to coroczne święto zakochanych, które przypada co roku 14 lutego. Nazwa tego święta pochodzi od świętego Walentego, którego wspominamy w Kościele katolickim tego samego dnia. Jeżeli chcesz ten wyjątkowy dzień spędzić w domu razem ze swoją polówką, może warto wybrać na tę okazję ciekawy film? Mamy kilka bardzo romantycznych propozycji.

Zobacz wideo Najsłynniejsze wpadki w filmach, serialach i nie tylko! Czy naprawdę nie dało się ich uniknąć?

Filmy na walentynki 2022: romantyczne propozycje

Pierwsza propozycja to film pod tytułem "500 dni miłości ". O czym on jest? "To zwykła opowieść o chłopaku i dziewczynie". Właśnie tymi słowami narrator rozpoczyna ten niezwykły film. Jednak jest on czymś więcej. To zabawna, a jednocześnie prawdziwa historia ponad półtorarocznego związku, w którym Tom jest niepoprawnym romantykiem. Wierzy, że nawet w obecnych cynicznych czasach prawdziwa miłość zdarza się tylko raz. Niestety Summer nie podziela jego zdania. To nie przeszkadza Tomowi walczyć o uczucia dziewczyny.

 

Walentynki 2022: filmy online darmowe idealne na wieczór we dwoje

Walentynkowa klasyka jakich mało, czyli kultowy "Pamiętnik". Ten film musi obejrzeć każdy. Jaka jest w nim zawarta historia? Stary mężczyzna czyta chorej na Alzheimera kobiecie pamiętnik opisujący historię miłości dziewczyny z zamożnego domu i ubogiego pracownika tartaku. Zakończenie może was bardzo zaskoczyć. Jest to idealna propozycja na Walentynkowy wieczór we dwoje.

 

Walentynki: film dla dzieci i dorosłych, czyli najbardziej urocze bajki

Animacja z 1955 roku po dziś dzień uwielbiana jest przez dzieci i dorosłych. Jaka bajka idealnie sprawdzi się na wieczorny seans we dwoje? Oczywiście jest to "Zakochany kundel". Cała historia zaczyna się gdy po wyjeździe swoich właścicieli piękna suczka rasy cocker-spaniel, Lady, wyrusza w świat razem z bezpańskim kundlem, Trampem. Resztę musicie zobaczyć sami!

 
Więcej o: