TOP 10 kwiatów na prezent na walentynki 2022. Zaskocz drugą połówkę wyjątkowym bukietem

Kwiaty to jeden z najczęściej wybieranych prezentów na walentynki. Niezmiennie od lat królują odmiany o czerwonym ubarwieniu, które mają symbolizować miłość. Coraz chętniej sięgamy jednak po bardziej oryginalne kompozycje, aby zachwycić drugą połówkę. Przedstawiamy Wam zatem nasze TOP 10 kwiatów na walentynki 2022.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Radosław Majdan opowiada o planach na walentynki. Co kupi Małgorzacie Rozenek?

Oczywiście prawdziwa miłość powinna być celebrowana cały rok, jednak w tym dniu po miłosne wyznania sięgamy jeszcze bardziej chętnie. Bukiet kwiatów z pewnością będzie do tego miłym dodatkiem. Wybraliśmy dla Was top 10 kwiatów, które pomogą w skomponowaniu wiązanki idealnej. 

Pomysł na najlepszy prezent na walentynki. Te kwiaty to ponadczasowa klasyka

W tym dniu wiele kwiaciarni przeżywa prawdziwy szturm. Najczęściej sięgamy po klasyczne odmiany, stąd też niektóre punkty florystyczne poniższe kwiaty sprowadzają na tę okazję wręcz w hurtowych ilościach: 

  • róże — walentynkowy numer jeden. Ich kolorystyką możemy przekazać więcej niż słowami. Poza klasyczną czerwoną, czyli symbolem gorącej miłości, często wybieramy też różowe jako znak sympatii i przyjaźni czy pomarańczowe wyrażające fascynację i pożądanie, 
  • lilie — ten wyróżniający się kwiat to elegancka propozycja, którą możemy wybrać jako samodzielną kompozycję lub efektowny dodatek do bukietu, 
  • gerbery — będą oznaką nie tylko namiętnego uczucia, ale też szacunku i uznania, 
  • tulipany — z pewnością ucieszą one osoby, które z niecierpliwością oczekują wiosny, 
  • goździki — piękno tkwi w prostocie. Po ten kwiat kojarzący się niegdyś wyłącznie z PRL-em coraz chętniej sięgamy w kompozycjach kwiatowych. 

Zaskocz swoją drugą połówkę oryginalnymi kwiatami na walentynki 

Chcąc wybrać mniej klasyczne rozwiązania, warto sięgnąć po: 

  • frezje — symbol zaufania i troskliwości, 
  • storczyki — kwiaty doniczkowe mogą być równie efektownym prezentem, jak kwiaty cięte, a co najważniejsze ich trwałość jest znacznie dłuższa, 
  • anturium — roślina o wyjątkowej urodzie, która symbolizuje wielkie zaufanie, 
  • eustomy — te niezwykle urokliwe kwiaty mogą cieszyć obdarowaną swoim nienagannym wyglądem nawet do 14 dni,
  • amarylis — niezależnie od wybranej kolorystyki tego kwiatu, zawsze będzie on symbolizował pozytywne emocje od przyjaźni, po szczęście i miłość. 

Kwiaty w pudełku to prawdziwy hit. Doskonale sprawdzą się jako prezent walentynkowy

Kwiaty w pudełku, czyli tzw. flower boxy to doskonała alternatywa dla tradycyjnego bukietu. Skomponować możemy je z dowolnych kwiatów i dopasować pudełko kształtem oraz kolorem do danej okazji i gustu osoby obdarowanej. Największą zaletą takiego rozwiązania jest jego praktyczność. Kwiaty w pudełku nie wymagają włożenia do wazonu, zmieniania wody, podcinania końcówek czy innej pielęgnacji, a swoim wyglądem mogą zachwycać przez długi czas. 

Więcej o: