Jak przyspieszyć porost włosów? Te domowe sposoby za grosze działają cuda! Na niektóre nie wydasz nic

Zastanawiasz się, czy istnieją domowe sposoby na przyspieszenie porostu włosów? Oczywiście, że tak! Nie tylko działają, ale są także tanie. To jak szybko rosną włosy zależy jednak od kilku aspektów. Nieważne jednak czy masz rude włosy, jesteś blondynką, a może szatynką możesz mieć długie i gęste włosy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niejedna z nas marzy o długich i gęstych włosach. Czasem jednak ciężko nam zadbać je zapuścić i pomimo dbania o nie długości nie przybywa. Dlaczego się tak dzieje? Dzisiaj wyjaśnimy jak szybko rosną włosy, co ma na to wypływ i jakie łatwe i domowe sposoby możemy zastosować, aby nasze włosy rosły szybciej.

Małgorzata Kożuchowska Małgorzata Kożuchowska zmieniła fryzurę. "Jesteś jak wino!"

Zobacz wideo Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Jak szybko rosną włosy? Ważna jest genetyka, ale nie tylko

Cykl wzrostu włosów jest genetycznie zaprogramowany. W cyklu występują 3 etapy:

  • Anagenu- aktywny wzrostu
  • Katagenu- cebulka (faza zaniku)
  • Telogenu- wypadanie włosów

Dla optymalnego wzrostu włosów muszą one pozostać w fazie anagenu tak długo, jak to możliwe. Chociaż genetyka to odgrywa rolę w utrzymaniu zdrowego wzrostu włosów, ważne są też inne dość ważne czynniki. Wzrost włosów można przyspieszyć poprzez zdrową dietę, odpowiedni styl życia, prawidłową pielęgnację i unikanie niepotrzebnych uszkodzeń. Aby zobaczyć efekty naszych działań, trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ włosy w ciągu miesiąca wydłużają się jedynie średnio o 1-2 cm.

Jak przyspieszyć porost włosów? Jest kilka sposobów

Po pierwsze zadawaj o swoją dietę. Powinna być bogata w witaminy, składniki mineralne i kwasy tłuszczowe. Jest to podstawa, jeśli chcesz mieć zdrowe, mocne, odporne na uszkodzenia i szybko rosnące włosy.

Po drugie spróbuj suplementacji. Pomaga ona uzupełnić niedobory witamin i minerałów. Odżywiają cebulki włosów w niezbędne składniki odżywcze i stymulują je do pracy. Istnieją naturalne i domowe sposoby na nią. Te najbardziej znane  suplementy przyspieszające porost włosów to:

  • drożdże
  • skrzypopokrzywa
  • sok z natki pietruszki i jabłka

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy Domowe sposoby za 3 zł na przetłuszczające się włosy

Domowe sposoby na szybszy porost włosów: olej kokosowy na włosy czy peeling?

Istnieją także domowe sposoby, które używane są już od lat i polecane. Wykorzystaj do przyspieszenia wzrostu włosów:

Więcej o: