Włóż kredę do lodówki. Ten genialny trik, pozwoli ci zaoszczędzić

Kreda poza swoim oczywistym zastosowaniem, doskonale sprawdzi się także w innej roli. Sprawdź, dlaczego warto włożyć ją do lodówki. Ten trik, chociaż może wydać się absurdalny, pozwoli ci zaoszczędzić.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pokazują statystyki, w Polsce marnuje się rocznie około 5 mln ton żywności, z czego za zaczną większość, bo aż 60. proc. odpowiedzialni są konsumenci z gospodarstw domowych. W koszu najczęściej ląduje zepsute pieczywo, owoce, warzywa i wędliny. I chociaż mogłoby się wydawać, że w obecnych czasach przechowywanie żywności jest niezwykle proste, to właśnie przegapienie terminu przydatności do spożycia jest najczęstszym powodem jej wyrzucania. Chcąc więc na dłużej zachować świeżość produktów przechowywanych w lodówce, koniecznie wypróbuj ten prosty trik.

Zobacz wideo

Jak pozbyć się nadmiaru wilgoci w lodówce?

Mimo że lodówka znacząco przedłuża termin zdatności do spożycia produktów, umieszczona tam żywność i tak szybko zaczyna się psuć ze względu na gromadzącą się w niej wilgoć. Chcąc więc dodatkowo wydłużyć świeżość przechowywanych tam produktów, warto umieścić w lodówce... właśnie kredę.

Maja Bohosiewicz o walentynkach sprzed lat: Dostałam wiadomość z prośbą oddania należytej kwoty (zdjęcie ilustracyjne) Bohosiewicz o walentynkach sprzed lat: "Wrzucił wymownie zdjęcie zdeptanych róż"

Kreda umieszczona w lodówce zadziała jak pochłaniacz wilgoci, a co za tym idzie, produkty na dłużej zachowają swoją świeżość. Co więcej, kreda zwalczy także nieprzyjemne zapachy. Jest to więc naprawdę tani i skuteczny trik, który pozwoli nam uporać się z dwoma problemami naraz. W tym celu wystarczy umieścić zwykłą kredę w kilku różnych miejscach w lodówce.

To naprawdę skuteczny trik, który pozwoli nam znacząco ograniczyć marnowanie jedzenia, a przy tym także zaoszczędzić.

Anna Delvey Oszukała elity na miliony dolarów. "Moim motywem nigdy nie były pieniądze? Byłam żądna władzy".

Więcej o: