Pochłaniacz wilgoci do domu za grosze. Możesz zrobić go sam! Większość potrzebnych rzeczy już masz

Problem wilgoci w domach nie istnieje od dziś. Od pokoleń się z tym zmagamy, dlatego istnieją domowe sposoby na złagodzenie albo pozbycie się wilgoci. Ważnych jest kilka kwestii, na które musisz zwrócić uwagę i możesz działać. Potrzebne rzeczy na osuszacz wilgoci do domu lub auta to przedmioty, które już masz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pierwsze oznaki wilgoci w naszym domu to np. skraplająca się woda na szybach. Problem nasila się gdy doprowadza ona do powstania pleśni. To właśnie w tym momencie zwracamy uwagę, że rzeczywiście coś jest nie tak. Należy działać szybko, ponieważ pleśń wywołuje poważne schorzenia układu oddechowego, alergie, bóle mięśni i stawów, zmęczenie. Chcesz zareagować jak najszybciej lub pozbyć się problemu u źródła? Wyjaśniamy, skąd może brać się wilgoć w domu i jak się jej pozbyć domowymi sposobami.

Zobacz wideo Dorota Szelągowska oprowadza po domu. Pokazała zawartość szuflad

Osuszacz wilgoci przyda się dopiero wtedy gdy pozbędziemy się źródła wilgoci

Kiedy zaczynami walczyć z wilgocią w pierwszej kolejności dokładnie przyjrzyjmy się naszemu domowi i spróbujmy dowiedzieć się, czy aby na pewno wilgoć nie pochodzi z zewnątrz. Sprawdź, czy twoje rynny nie są zapchane i prawidłowo odprowadzają wodę. Pewniej się też czy miejsca obróbek blacharskich np. przy kominie zostały wykonane prawidłowo i nie spływa tamtędy woda.

Jeżeli wszystko funkcjonuje prawidłowo, przeanalizuj codzienne zachowania domowników. Zwykła 3-osobowa rodzina wytwarza średnio 12 litrów pary wodnej dziennie. W związku z tym upewnij się, czy często wietrzysz pomieszczenia, zwróć uwagę, aby pranie suszyło się w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Ponadto zadbaj o krótsze prysznice i włączenie okapu podczas gotowania. Te czynności mogą stanowczo zmniejszyć wilgoć w twoim domu.

Pochłaniacz wilgoci do domu za grosze. Możesz zrobić je sam

Polecamy skuteczne, domowe sposoby na pochłaniacze powietrza za grosze:

  • sól morska gruboziarnista lub soda oczyszczona: umieść sól, lub sodę w miseczkach (do połowy wysokości), owiń w gazę. Ustaw je w pomieszczeniu, w którym wyczuwasz wilgoć. Kiedy środek się rozpuści, wymień porcję soli lub sody na nową
  • kreda: możesz wykorzystać jej higroskopijne właściwości. Złącz taśmą kilka kostek i przyczep do powierzchni, która wymaga wysuszenia
  • kwiaty: spróbuj wykorzystać naturalne właściwości roślin. Istnieje pewna ich grupa, która pobiera z powietrza sporą ilość wilgoci, są to m.in. róża jerychońska, skrzydłokwiat, karłowata odmiana palmy

Pochłaniacz wilgoci do auta: wykorzystaj herbatę

Aby osuszyć powietrze w twoim samochodzie, wystarczy wykorzystać saszetkę herbaty. To dlatego, że posiada ona niezwykłe właściwości, pochłania wilgoci i brzydkiego zapachu. Zwykła herbata to idealne rozwiązanie, które nie tylko zlikwiduje wilgoć, ale także towarzyszący mu nieprzyjazny zapach.

Więcej o: